ORLOVI, PAZITE SE: Moćna Norveška pregazila Severnu Irsku! Haland razbija (VIDEO)

poslednje upozorenje

Fudbalska reprezentacija Norveške je u utakmici drugog kola Lige nacija "pregazila" Severnu Irsku - 5:1!

Time je skandinavska reprezentacija poslala jasnu poruku Tumbinim "orlovima" sa kojima se sastaje 8. oktobra u Oslu u baražu za Evropsko prvenstvo.

Fudbaler Seltika Mohamed Eljunusi je već u drugom minutu otvorio goleadu u Belfastu, domaćin je preko Pedija Meknera izjednačio u šestom, a onda su na scenu stupili Erling Haland i Aleksander Sorlot.

Napadač Borusije Dortmund i najbolji strelac turskog prvenstva u nastavku su postigli po dva gola.

Haland je već u sedmom minutu vratio prednost na stranu gostiju, a u 19. je Sorlot povisio na 3:1.

Sorlot je ponovo zatresao mrežu u 47, a tačku na sjajnu partiju Norvežana stavio je Haland u 58.

Ovo su prvi bodovi Norveške u ovom ciklusu takmičenja, jer je na startu kod kuće poražena od Austrije 1:2, a i tada je Haland bio strelac.