VILA SA DESETORICOM DO POBEDE: Martins odbranio penal, Konsa doneo tri boda (VIDEO)

premijer liga

Fudbaleri Aston Vile savladali su Šefild junajted u meču 2. kola engleske Premijer lige – 1:0 (0:0).

Jedan od junaka utakmice bio je golman Emilijano Martines, koji je iz Arsenala stigao u ovom prelaznom roku za 20.000.000 evra.

Već u 12. minutu nastao je najveći mogući problem za goste. Isključen je kapiten Džoš Igan. Kao poslednji igrač odbrane vukao je napadača Aston Vile, koji bi izašao 1 na 1 sa golmanom.Sudija je pustio prednost, a kada je golman Šefilda ispucao loptu, arbitar je prekinuo igru i pokazao direktan crveni karton kapitenu gostujuće ekipe.

Šefild sa igračem manje u 32. minutu dolazi do šanse da povede.Met Target je napravio penal i Grejem Skot je pokazao na belu tačku. Lundstram je preuzeo odgovornost, ali njegov udarac brani debitant Martines.

Aston Vila je do prednosti došla u 63. minutu. Posle centaršuta Griliša, Mings je glavom dodao do Konse, koji pogađa mrežu Šefilda.