CRNO-BELI PALI POSLE PRODUŽETAKA U BELGIJI! Partizan eliminisan iz Evrope posle poraza od Šarlroa! VIDEO

spektakl

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da se plasiraju u plej-of kvalifikacija za Ligu Evropa, pošto su večeras u gostima posle produžetaka izgubili od ekipe Šarlroa sa 1:2.

1 / 15 Foto: @starsport

Šarlroa će se za plasman u Ligu Evropa boriti sa ekipom Leh iz Poznanja, koja je na pobedila Apolon sa ubedljivih 5:0.

Belgijski tim je poveo posle prve šanse na meču, u desetom minutu. Nakon kornera, jedan fudbaler Šarlroa je šutirao, Vladimir Stojković je odbranio, ali je Desole natrčao na odbijenu loptu i poslao je iza ledja golmana Partizana.

Šarlroa je diktirao tempo na početku utakmice, crno-beli su se pritiska oslobodili u finišu poluvremena, ali prilika za gol nije bilo.

Partizan je zaigrao mnogo bolje, agresivnije i brže u nastavku i stigao je do izjednačenja pogotkom Sume 53. minutu. Takuma Asano je sjajno ubacio loptu na peteras s desne strane, a Suma je samo podmetnuo nogu i poslao je u mrežu.

Suma je bio u glavnoj ulozi i u nastavku meča, imao je još dve dobre prilike, ali ih nije iskoristio pa je meč otišao u produžetke.

Na samom početku drugog produžetka, u 107. minutu, belgijski tim je ponovo stigao do vodjstva.

Bojan Ostojić je na ivici kaznenog prostora igrao rukom zbog čega je zaradio žuti karton, a odgovornost da izvede slobodan udarac iskosa sa leve strane preuzeo je Rezai. Iranski fudbaler je sjajno izveo slobodan udarac i loptu od stative poslao u gol.

Crno-beli su do kraja meča krenuli na sve ili ništa, pokušavali su da stignu do izjednačenja, ali se rezultat nije promenio, pa su se oprostili od Evrope.

Kraj!

118. minut - Prilika za Sumu, ali sudija je pokazao na ofsajd pozciju.

111. minut - Stojković ulazi u igru umesto Asana.

108. minut - GOL! Rezai je pogodio iz prekida za vođstvo domaćih.

105. minut - Završen je prvi produžetak!

101. minut - Prilika za Rezaia, ali u poslednji čas Banjak je uklizao i loptu prosledio u korner.

98. minut - Šćekić ulazi u igru umesto Natha!

93. minut - Odlična prilika za Rezaia, ali u poslednji čas reaguje Miljković i uklizavanjem loptu šalje u korner.

91. minut - Uroš Vitas je ušao u igru umesto Bojana Ostojića.

Završen je regularni deo meča, idemo u produžetke.

90. minut - Utakmica je produžena za još jedan minut.

87. minut - Prilika za domaće, ali bez uspeha.

75. minut - Sjajna prilika za Sumu koji je nezaustavljiv.

68. minut - Probao je Marković sa ivice šesnaesterca, ali bezuspešno.

67. minut - Probao je Suma iz okreta sa skoro 30 metara, ali pravo u Benetoa.

64. minut - Prvi pokušaj Nikolsona na meču, ali dosta loše.

53. minut - GOOOOOOL! Suma pogađa na asistenciju Asana!

Umesto Stevanovića u igru je ušao Sejduba Suma.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

45. minut - Okončan je prvi deo meča, bez nadoknade.

40. minut - Domaći su znatno oborili tempo igre što im definitivno ide u korist.

32. minut - Partizan pokušava, ali bez konkretne prilike u dosadašnjem delu meča.

21. minut - Probao je Vitas glavom posle kornera, ali bez uspeha.

10. minut - GOL - Kapiten De Solei donosi prednost Belgijancima. Domaći su poveli posle loše reakcije crno-belih iz kornera. Odbranio je prvi šut Stojković, a onda se lopta odbila do Desoleia koji je šutem između Sadika i Asana savladao golmana Partizana za vođstvo domaćih.

8. minut - Prva prilika za Partizan. Probao je Miljković iskosa sa desne strane, ali dosta neprecizno.

1. minut - Utakmica je počela!

PARTIZAN: Stojković, Urošević, Banjak, Vitas, Miljković, Natho, Zdjelar, Stevanović, Marković, Asano, Sadik.

Klupa: N. Stevanović, D. Stojković, Šćekić, Suma, Ostojić, Matić, Smiljanić.

Šarlroa : Peneto - Fal, Busi, Viljems, Desolej, Kajemb - Ilajmaharitra, Morioka, Golizadeh - Rezai, Nikolson.

Pobednik ovog meča izboriće mesto u plej-ofu, gde će se direktno sa poljskim Lehom boriti za plasman u grupnu fazu Lige Evrope.

Crno-beli su u dosadašnja dva evropska okršaja eliminisali litvanski RFS i moldavski Sfintul.

Bolji iz ovog okršaja odmeriće snage sa poljskim Lehom koji je sinoć bio bolji od Apolona sa Kipra sa ubedljivih 5:0.

Meč Partizana i Šarlroa na programu je od 19 časova.