BAVARCI POTVRDILI DOMINACIJU! Bajern posle produžetaka savladao Sevlju i stao na KROV EVROPE! VIDEO

spektakl u budimpešti

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su večeras u Budimpešti ekipu Sevilje sa 2:1 nakon produžetaka i tako osvojili UEFA Superkup.Strelci za Bajern su bili Leon Gorecka u 34. i Havi Martines u 104. minutu, dok je za Sevilju gol postigao Lukas Okampos u 13. minutu iz penala.

1 / 8 Foto: EPA

Sevilja je povela golom Okamposa iz penala u 13. minutu. Prethodno je David Alaba oštro startovao na Ivana Rakitića i engleski sudija Entoni Tejlor je pokazao na belu tačku.

Izjednačenje Bajernu doneo je Gorecka u 34. minutu. On je posle asistencije Roberta Levandovskog šutirao iz prve i savladao golmana Sevilje.

Pobedu Bajernu doneo je Martines u 104. minutu, nakon što je natrčao na odbijenu loptu i sa 11 metara glavom postigao gol.

Za Sevilju je od 73. minuta igrao srpski reprezentativac Nemanja Gudelj.

Utakmica u Budimpešti je prvi meč, pod pokroviteljstvom UEFA, na kom su prisustvovali gledaoci.

Kraj!

104. minut - GOOOOOL! Martinez donosi prednost Bajernu koji je sada nadomak trofeja!

90. minut - Idemo u produžetke!

51. minut - Levandovski je pogodio, ali je gol poništen zbog ofsajda odlukom iz VAR sobe.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

45. minut - Završen je prvi deo igre.

34. minut - GOOOOOL! Gorecka je izjednačio rezultat!

29. miunt - Levandovski propušta zicer! Imao je Poljak situaciju jedan na jedan sa golmanom, pokušao da ga "bocne", ali je pročitan.

12. minut - GOOOOOL! Okampos sa penala donosi prednost Sevilji u Budimpešti.

1. minut - Počeo je spektakl u Budimpešti!

Ovogodišnje izdanje Superkupa u kojem se sastaju osvajači Lige šampiona i Lige Evrope, biće specifičan po tome što je UEFA za ovaj susret dozvolila prisustvo navijača, prvi put posle izbijanja panemije korona virusa.

Susretu na Puškaš Areni moći će da prisustvuje 20.000 gledalaca, odnosno 30 posto kapaciteta stadiona.

Zbog povećanog broja zaraženih u poslednjih nekoliko dana u glavnom gradu Mađarske, očekuje se znatno manji broj navijača nego što je planiralo.