SRBIJA NA KORAK OD EP! Orlovi posle DRAME u Oslu i majstorije Sergeja u finalu plej-ofa! VIDEO

LUDNICA

Fudbalska reprezentacija Srbije na korak je od plasmana na Evropsko prvenstvo, pošto je večeras posle produžetaka sa 2:1 pobedila Norvešku.

Srbija će za plasman na kontinentalni šampionat igrati 12. novembra protiv pobednika duela izmedju Škotske i Izraela.

Srbija je bila bolja tokom cele utakmice i imala je nekoliko izglednih prilika, a povela je tek u 82. minutu golom Milinković-Savića.

Milinković-Savić je dao gol samo dva minuta pošto je ušao utakmicu, na asistenciju Aleksandra Mitrovića.

Srpski tim ipak nije uspeo da sačuva prednost, pošto je u 88. minutu izjednačio rezervista Matijas Norman.

Pobedu Srbiji nad Norveškom u Oslu doneo je Sergej Milinković-Savić lepim lobom u 103. minutu.

1 / 23 Foto: EPA

Kraj!

120. minut - Utakmica je produže za još minut!

108. minut - Probao je Kolarov iz prekida sa 20 metara, ali sjajna odbrana gomlmana domaćih.

105. minut - Zavšren je prvi produžetak!

102. minut - GOOOOOL! Majstorija Milinković Savića i Srbija ponovo vodi!

101. minut - STATIVA! Probio je Lazović po desnoj strani, opalio i pogodio okvir gola. Probao je Tadić u nastavku, ali pravo u golmana domaćih.

100. minut - Bez prave prilike u nastavku.

91. minut - Počeo je prvi produžetak u Oslu.

Idemo u produžetke!

90. minut - Utakmica je produžena za 4 minuta!

88. minut - GOOOOL! Norman izjednačio rezultat u Oslu, Orlovi ne mogu da veruju šta im se dogodilo.

82. minut - GOOOOOL! Sergej pogađa za Srbiju i donosi prednost Orlovima u Oslu, samo par minuta nako što je ušao u igru.

80. minut - U igru su ušli Milinković-Savić i Milivojević, umesto Maksimovića i Đuričića.

74. minut - Odličan šut Kinga iz okreta, ali pravo u Rajkova koji loptu boksuje u korner.

73. minut - Sjajan pokušaj Kolarova sa više od 30 metara po zemlji, ali odlučna odbrana gomalan domaćih.

71. minut - Probali su Norvežani iz daljine, ali bez uspeha. Deo meča u kome nije bilo previše šansi.

58. minut - Ponovo je glavom probao Mitrović, ali ponovo pogađa u golmana domaćih.

55. minut - Neverovatan promašaj Đuričića koji je sa 4 metra pogodio golmana domaćih posle pasa Lazovića.

48. minut - Centrirao je Tadić, loptu glavom udario Mitrović, ali lopta ide pored gola domaćih.

46. minut - Počeo je drugi deo igre!

Završen je prvi deo igre.

45. minut - Serlot je probao probao glavom posle centaršuta Halanda, ali sjajna parada Rajkovića koji je sačuvao mrežu naše reprezentacije.

Srbija ima pordšku čak i u Oslu.

35. minut - Probio je Đuričić po levoj strani, uklizao je Mitrović na nekih pet metara od gola domaćih i lopta ide preko prečke. Promašio je praktično zicer Mitrović.

32. minut - Najbolja prilika na meču za domaće. Posle kornera probao je glavom Haland, ali sa gol linije loptu izbija Maksimović.

31. minut - Prva polušansa ze domaće, probao je Berge sa nekih 25 metara, ali veoma neprecizno.

25. minut - Ponovo je bio u prilici Mitrović, zakačio je glavom napadač Srbije, ali lopta prolazi par milimetara od desne stative gola domaćih.

19. minut - Ponovo je dobro centrirao Tadić, glavom je šutirao Mitrović, ali sudija je pokazao ipak ofsajd pozciju.

17. minut - Duga lopta Tadića ka Đuričiću koji je probao iz prve glavom, ali pravo u golmana domaćih.

11. minut - Probio se Haland među štoperima Srbije, došao do Rajkovića, srećom sudija je sa zakašnjenjem pokazao faul u napadu napadača domaćih.

6. minut - Probio je Tadić, dodao do Đurića koji je na prvu dodao Lazoviću, ali u poslednji čas reaguju štoperi domaćina.

5. minut - Posle sjajnog pasa probao je Đuričić iz prve, ali lopta ide pored golova.

U Norveškoj se organizovano na nekoliko mesta gleda večerašnji meč.

1. minut - Pokušao je Maksimović glavom već u prvom napadu, ali mreža domaćina se nije tresla.

1. minut - Utakmica je počela!

Norveška: Jarnstajn, Elabdelaui, Regiunsen, Ajer, Alesami, Odegard, Berg, Henriksen, Johansen, Sorlot, Haland

Srbija: Rajković, Kolarov, S. Mitrović, Milenković, Gudelj, Tadić, N. Maksimović, Lazović, Ristić, Đuričić, A. Mitrović

Od gubitnika do junaka za samo 90 minuta! Ako izađu junački na teren i pokažu zašto vrede skoro 400 miliona evra, postaće junaci, ako nastave po starom, pamtićemo ih samo kao još jednu propalu generaciju srpskog fudbala...

Srbija gostuje Norveškoj (20.45) u meču koji nosi epitet najvažnijeg u godini! Polufinale baraža za Evropsko prvenstvo daće putnika na završni meč, a ko god to bude, biće veliki favorit u finalu. Drugi polufinalni par čine Škotska i Izrael. U slučaju da Srbija pobedi u Oslu, finalni duel biće odigran u Beogradu 12. novembra.

- Norveška je jedan od rivala koga smo najmanje želeli u baražu, međutim, mi se ne plašimo nikoga. Ova reprezentacija ima svoju vrednost i to želimo da pokažemo na terenu - bila je poruka Ljubiše Tumbakovića, selektora Srbije. Od selektora Norveške stigle su birane reči o reprezentaciji naše zemlje.

- Biće ovo teška utakmica! Veoma poštujemo Srbiju. Ako pogledate individualni kvalitet igrača, Srbija je verovatno i najbolja ekipa u baražu. Mala prednost je što igramo na domaćem terenu, ovo je naša zlatna šansa da se plasiramo na Evropsko prvenstvo - zaključio je Lars Lagerbek.

Utakmica u Oslu ima i veliku finansijsku vrednost. Sam plasman na Euro donosi srpskom savezu čak 9,25 miliona evra od UEFA!

Na tribinama 200 gledalaca

UEFA je dozvolila prisustvo navijača na utakmicama (30% kapaciteta stadiona), ali konačna odluka je na svakoj od država članica. Tako je u Norveškoj dozvoljeno prisustvo 200 navijača na fudbalskim mečevima.

Upravo toliko ljudi će da bude večeras na tribinama.

Zanimljivo, lutrijom su određeni dobitnici ulaznica.

VAR je tu, srećom, nema Briha

Na svim mečevima baraža za Euro biće prisutna video-tehnologija za sve sporne detalje. Glavni VAR sudija u Oslu biće najbolji evropski arbitar u ovoj kategoriji - Masimilijano Irati.

Na samom terenu biće takođe sudijska trojka koja se smatra najboljom na Starom kontinentu, a predvodi je Danijele Orsato (Italija).