SPEKTAKULARAN PREOKRET LAJPCIGA PROTIV PSŽ-A! Sevilja sa igračem manje okrenula rezutat protiv Rusa, Juve sa Ronaldom ponovo SILAN

Briž - Dortmund 0:3,

Ferencvaroš - Juventus 1:4,

Lajpcig - PSŽ 2:1,

Sevilja - Krasnodar 3:2.

Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras u gostima Ferencvaroš sa 4:1, u utakmici trećeg kola Grupe G Lige šampiona.

Juventus je poveo već u sedmom minutu. Huan Kuadrado je lepo prošao po desnoj strani, ubacio loptu u kazneni prostor, a Alvaro Morata je sa nekoliko metara poslao uz desnu stativu.

Nakon tog gola bilo je nekoliko prilika, dobru je u 36. minutu propustio Kristijano Ronaldo kada je u šesnaestercu primio odličan pas i šutirao, ali je jedan igrač Ferencvaroša klizećim startom blokirao šut.

Ronaldo je u 57. minutu propustio još jednu šansu, ali je tri minuta kasnije prednost Juventusa duplirao Morata koji je primio loptu na ivici šesnaesterca i pogodio desne rašlje.

Pobedu šampiona Italije potvrdio je Dibala. Prvo je u 73. minutu pogodio mrežu madjarskog tima sa nekoliko metara, da bi u 81. minutu nakon velike greške golmana Ferencvaroši loptu nakon njegovog udarca u sopstvenu mrežu poslao Laša Dvali.

Konačan rezultat posatavio je Frank Boli u 90. minutu.

U drugom meču Grupe G, Barselona je na svom terenu slavila protiv Dinama iz Kijeva sa 2:1.

Barselona je od početka meča dominirala terenom i povela je u petom minutu golom Mesija sa bele tačke. Prethodno je u kaznenom prostoru penal skrivio Denis Popov.

Samo minut kasnije, španski tim je mogao da duplira prednost, ali je Pedri pogodio "samo" prečku. Nakon toga, pokušavali su i Antoan Grizman i Mesi, zapretio je i Dinamo, ali se rezultat do poluvremena nije menjao.

Odmah na početku nastavka Dinamo ponovo opomenuo Barselonu, pošto su Viktor Cigankov i Vladislav Suprijaha imali sjajne prilike, ali se istakao Ter Štegen.

Posle 65 minuta igre Barselona je povela sa 2:0. Fati je odlično centrirao, a Pike je bio najbolji u skoku i glavom poslao loptu u mrežu.

Vrlo brzo posle tog gola Ter Štegen je još jednom fantastično zaustavio pokušaj Cigankova, ali ne i u 75. minutu kada je ukrajinski fudbaler odbijenu loptu poslao u gol.

Nakon tri odigrana kola, Juventus ima devet, Barselona šest, a Dinamo Kijev i Ferencvaroš po jedan bod.

U narednom kolu, Dinamo dočekuje Barselonu, a Juventus ekipu Ferencvaroši.

Fudbaleri Čelsija su večeras kao domaćini pobedili Ren sa 3:0, u trećem kolu Grupe E Lige šampiona.Čelsi je poveo golom Tima Vernera iz penala u 10. minutu. On je i bio oboren na ivici šesneasterca, posle čega je sudija pokazao na belu tačku.

Do drugog gola Čelsi dolazi u 41. minutu ponovo nakon penala, i ponovo je siguran bio Verner. Enrike Dalbert je skrivio penal i zaradio drugi žuti karton.

Treći gol je postigao Tami Abraham u 50. minutu. Nakon odličnog centaršuta Risa Džejmsa, Abraham je samo postavio nogu i sa četiri metra prosledio loptu u mrežu.

U drugom meču u grupi, Sevilja je pobedila Krasnodar 3:2.

Krasnodar je poveo golom Magomeda Sulejmanova u 17. minutu, prelepim golom iz slobodnog udarca, a četiri minuta kasnije duplirao je prednost golom Markusa Berga iz penala.

Sevilja je smanjila rezultat u 42. minutu golom Ivana Rakitića. On je posle centaršuta bio najviši u skoku i pogodio donji levi ugao.

U petom minutu nadoknade prvog poluvremena, Hesus Navas je, nakon oštrog starta, dobio direktan crveni karton.

Sevilja je izjednačenja stigla u 69. minutu golom Jusefa En Nesirija, a samo tri minuta kasnije isti igrač postiže drugi pogodak, i donosi preokret i pobedu Sevilji.

Nakon tri kola, Čelsi i Sevilja imaju po sedam bodova, dok Krasnodar i Ren po jedan bod.

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su večeras u gostima Klub Briž sa 3:0, u trećem kolu Grupe F Lige šampiona.Borusija je povela u 14. minutu golom Torgana Azara koji je odbijenu loptu šutirao iz prve i pogodio po sredini gola.

Prednost Borusije duplirao je Erling Haland u 18. minutu. On je nakon loše reakcije odbrane posle kornera, sa dva metra prosledio loptu u mrežu.

Strelac trećeg gola za Borusiju bio je ponovo Haland u 32. minutu. On je na odličnu asistenciju Tomasa Munijea, samo prosledio loptu u gol.

Ranije danas, u istoj grupi, Zenit i Lacio su odigrali nerešeno 1:1.

Posle tri kola, Borusija ima šest, Lacio pet, Klub Briž četiri, a Zenit jedan bod.

Fudbaleri Lajpciga su večeras kao domaćini pobedili Pari Sen Žermen sa 2:1, u trećem kolu Grupe H Lige šampiona.

PSŽ je poveo u šestom minutu golom Anhela Di Marije. Nakon izgubljene lopte ekipe Lajpciga, Di Marija se našao sam ispred golmana i rutinski postigao gol.

Isti igrač je deset minuta kasnije propustio veliku šansu da duplira prednost PSŽ-a pošto nije iskoristio penal.

Umesto toga, Lajpcig stiže do izjednačenja u 42. minutu golom Kristofera Nkunkua. On je sa ivice šesnaesterca šutirao po zemlji i pogodio levi ugao gola.

Do drugog gola i preokreta Lajpcig je stigao u 56. minutu golom Emila Forsberga iz penala.

Šampion Francuske je utakmicu završio sa dva igrača manje, pošto su crvene kartone zaradili Idrisa Geje i Presnel Kimpembe.

Ranije danas, u istoj grupi, Bašakšehir je pobedio Mančester junajted 2:1.

Nakon tri kola, Mančester i Lajpcig imaju po šest bodova, dok su Pari Sen Žermen i Bašakšehir osvojili po tri boda.

KRAJ!

90. minut - Utešni pogodak Ferenvaroša.

81. minut - Ponovo je Dibala pogodio za četvrti gol Juvea u Mađarskoj!

72. minut - En Nesiri ponovo pogađa i donosi prednos Sevilji.

73. minut - Dibala uvećava prednost Juvea.

69. minut - El Nesri donosi egal Sevilji sa igračem manje.

69. minut - Cigankov smanjuje zaostatak svoje ekipe na Kamp Novu.

60. minut - Pala su dva pogotka u ovom minutu. Morata i Pike su duplirali prednosti svojih ekipa.

56. minut - Forsberg donosi prednost Lajpcigu protiv PSŽ-a.

51. minut - Toni Abraham postiže pogodak za Čelsi.

46. minut - Počela su druga poluvremena na utakmicama.

45. minut - Crveni karton za Hesusa Navasa, Sevilja će do kraja meča igrati sa igračem više.

43. minut - Verner ponovo sa penala, do kraja meča klub iz Londona imaće igrača više.

42. minut - Nkunku donosi izjednačnje Lajpcigu protiv PSŽ-a.

42. minut - Rakitić smanjuje zaostatak Sevilje protiv Krasnodara.

32. minut - Borusija ima sada tri gola više u Belgiji, i ponovo je pogodio Norvežanin Haland.

Šok vest iz tabora ''plavaca'' pred početak utakmice.

21. minut - Krasnodar ima dva gola prednosti u Sevilji posle pogotka sa bele tačke.

18. minut - Još jedan pogodak za Dortmund, sada je pogodio Haland.

17. minut - Sulejmanov donosi prednost Krasnodaru u Španiji.

16. minut - Di Marija promašuje penal.

14. minut - Torgan Azar je pogodio za Borusiju u Belgiji.

10. minut - Verner sa penala donosi prednost Čelsiju protiv Rena.

8. minut - I Juventus vodi u Mađarskoj od starta meča!

6. minut - Di Marija pogađa za vođstvo PSŽ-a.

5. minut - Mesi sa penala donosi prednost Barseloni protiv Dinama.

1. minut - Počele su utakmice u terminu od 21 čas.

Bašakšehir - Mančester junajted 2:1,

Zenit - Lacio 1:1.

Fudbaleri Bašakšehira su večeras kao domaćini pobedili Mančester junajted sa 2:1, u trećem kolu Grupe H Lige šampiona.

Bašakšehir je poveo golom Dembe Ba u 13. minutu. On je dobio loptu sa svoje polovine, istrčao sam pred golmana i rutinski poslao loptu u donji desni ugao gola.

Edin Višća je duplirao prednost Bašakšehira golom u 40. minutu. Posle centaršuta sa leve strane, Demba Ba je propustio loptu na koju je natrčao Višća i preciznim šutem savladao golmana Mančestera Dina Hendersona.

Tri minuta kasnije Junajted je smanjio prednost golom Entoni Marsijala. On je odlično reagovao posle centaršuta i sa šest metara pogodio sam ugao gola.

Mančester je ostao na šest osvojenih bodova, dok je Bašakšehir upisao prva tri boda.

U istom terminu, u Grupi F, Zenit i Lacio su odigrali nerešeno 1:1.

Zenit je poveo u 32. minutu golom Aleksandra Erohina. Odbrana Lacija je loše reagovala nakon centaršuta sa leve strane i dozvolila da Erohin neometan sa pet metara pošalje loptu u mrežu.

Izjednačenje Laciju je doneo Felipe Kajsedo u 82. minutu. Frančesko Arčebi je poslao loptu sa leve strane, na nju je natrčao Kajsedo i pogodio iz prve donji levi ugao gola.

Nakon tri meča Lacio ima pet bodova, dok je Zenit upisao prvi bod u grupi.

1 / 3 Foto: EPA/Anatoly Maltsev

Kraj!

93. minut - Zenit je nadoknadi vremena došao do gola, ali je on minut kasnije poništen nakon gledanja u VAR zbog ofsajda.

82. minut - Lacio je izjednačio u Sankt Peterburgu golom Felipe Kaiseda koji je ušao u drugom poluvremenu u igru.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme na utakmicama.

45. minut - Okončana su poluvremena na utakmicama.

43. minut - GOOOOOOOOL - Marsijal smanjuje zaostatak Mančestera u Istanbulu.

40. minut - GOOOOOOOOL! Višča pogađa za Turke koji sada imaju čak dva gola više od Manečstera.

33. minut - GOOOOOOOL - Zenit vodi golom Erokina protiv Lacija.

13. minut - GOOOOOOOL! Bašakšehir vodi golom Dembe Ba!

1. minut - Utakmice su počele.

Od 18.55 na programu su dva meča.

Šampion turske Bašakšehir dočekuje Mančester junajted. Domaćin traži prve bodove, dok Matićev tim želi da nastavi niz pobeda u evropskom takmičenju.

U drugom meču, šampion Rusije dočekuje Lacio koji dolazi u oslabljenom sastavu zbog pandemije korona virusa. Ipak, u sastavu će biti srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić.