MESI UŠAO I OPET DAO GOL IZ PENALA: Barselona pobedila Betis

primera

Fudbaleri Barselone pobedili su na svom terenu Betis sa 5:2, u utakmici devetog kola španskog prvenstva.

Barselona je povela u 22. minutu golom Osmana Dembelea, a 11 minuta kasnije Antoan Grizman propustio je priliku da udvostruči prednost, pošto je promašio penal.

Betis je smanjio zaostatak u drugom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena kada je strelac bio Antonio Sanabrija, a dva gola prednosti domaćima vratio je Grizman, pogotkom u 49. minutu.

Četvrti gol za Barselonu postigao je Lionel Mesi u 61. minutu iz penala, a zatim je strelac u gostujućem timu bio Loren, u 73. minutu.

Konačan rezultat postavio je Mesi golom u 82. minutu. Mesi je utakmicu počeo na rezervnoj klupi, a u igru je ušao u 46. minutu.

Klub iz Sevilje utakmicu je završio sa desetoricom, pošto je u 60. minutu crveni karton dobio Ajsa Mandi, zbog igranja rukom.

Barselona je prekinula niz od četiri utakmice bez pobede u prvenstvu, odigrala je sedam mečeva i zauzima osmo mesto na tabeli sa 11 bodova. Betis ima bod više na sedmom mestu, ali i dve utakmice više.