FALČINELI SPREČIO SENZACIJU NA MAGLOVITOJ MARAKANI: Zvezda posle preokreta srušila Inđiju (VIDEO)

Superliga Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde su posle preokreta savladali Inđiju 3:2 (1:1) u 14. kolu Superlige Srbije.

Utakmica je počela sporo, Crvena zvezda je napadala i do prve šanse stigla u 10.minutu. Prvo je na dodavanje Kataija prečku pogodio Gavrić, a posle iz odbitka Falćineli nije postigao pogodak.

Magla je iz minuta u minut bila sve gušća, a gol je postignut u 21.minutu. Gavrić je probio po levoj strani i uposlio je Falćinelija koji je izbio sam ispred gola Inđije i rutinski realizovao dobru priliku. Ostaje dilema da li je italijanski napadač bio u ofsajdu u ovoj situaciji.

Usporila je Crvena zvezda ritam ali je kontrlisala igru. Ipak, posle velike greške Erakovića Inđija poravnava rezultat. Mladi štoper je želeći da vrati loptu golmanu Borjanu, odlično „uposlio“ napadača gostiju Neškovića koji je sjajno reagovao i savladao čuvara mreže šampiona Srbije.

S tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku je viđen vrlo uzbudljiv meč.

Ponovo je Crvena zvezda kontrolisala loptu i na početku drugog dela igre odličnu priliku je imao Falćineli, ali je golman Jovićić odlično odbranio.

U 64. minutu hladan tuš za crveno-bele jer je Inđija došla do vođstva ponovo preko Neškovića koji se odlično snašao posle dodavanja sa desne strane.

odmah posle gola Aleksandar Katai je pogodio stativu, a ubrzo posle su se sudarili Radin i Gelor Kanga, gde je Gabonac ostao na trenutak bez svesti. Odmah posle toga je morao da napusti igru.

Stanković je u igru uveo i drugog špica, Milana Pavkova, koji je ubrzo iznudio najstrožu kaznu pošto se odlično zagradio u kaznenom prostoru.

Aleksandar Katai je odlično izveo najstrožu kaznu, iako je golman Jovičić pogodio stranu i čak i dotakao loptu, ali nije bilo šanse da odbrani šut Zvezdine desetke.

Nastavio je šampion Srbije sa napadima, a do potpunog preokreta je stigla u 85 minutu. Gobeljić je uputio centaršut u kazneni prostor, a tu je Dijego Falćineli sjajno dohvatio loptu i sa 12 metara glavom savladao Jovičića.

Do kraja meča Inđija je pokušala da dođe do boda, ali nisu imali ozbiljnijih prilika.

Crvena zvezda je i dalja usamljena na prvom mestu sa 38 bodova, dok je Inđija na 14.mestu sa 15 bodova.

Drugo poluvreme

90+3. minut Kraj utakmice

90. minut - Gobeljić pogađa spoljni deo mreže

85. minut - GOOOOOL 3:2, Falčineli! Sjajan gol napadača Crvene zvezde

75. minut - GOOOOOOOOL 2:2, Katai! Jovičić je krenuo na pravu stranu, ali je šut bio precizan

74. minut - Penal za Zvezdu! Čermelj je oborio Pavkova

67. minut - Stativa Kataija! Ponovo je Ivanić dobro probio po levoj strani, zavrnuo loptu u šesnaesterac, ona se odbila na šesnaesterac, a Katai lepo gađao, ali pogodio samo stativu

64. minut - GOOOOL 1:2; Nešković! Odlična kontra gostiju

62. minut - Velika prilika za Crvenu zvezdu. Centrirao je sa levog boka Ivanić, ali je Gobeljić slabo šutirao sa pet metara

58. minut - Gužva pred golom gostiju posle prekida Kataija, izboksovao je Jovičić, posle čega nije uspeo još jedan pokušaj domaćih igrača. Zvezda je potpuno pitisnula goste na svoju polovinu

52. minut - Još jednom je probao Italijan, ali je lopta otišla kraj gola

50. minut - Dobar prodor Kataija, koji je ubacio loptu u kazneni prostor. Falčineli je bio u dobroj šansi, a Jovičić se istakao bravuroznom intervencijom

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45. minut - Kraj prvog poluvremena

41. minut - Krenula je kontra gostiju, povukao je Katai, a na kraju je Gavrić bio u ofsajdu

36. minut - GOOOOOL 1:1, Nešković! Velika greška Erakovića, koji je pokušao da vrati loptu Borjanu. Pas je presekao Nešković i rutinski matirao golmana domaćina

33. minut - Ben je izašao sam pred Jovičića posle dodavanja Kataija, ali je odbranio golman gostiju. Lopta se vratila na nogu Kataiju, ali je usledio očajan udarac

31. minut - Kanga je izgubio loptu, ali je Obradović loše šutirao

29. minut - Uslovi za igru su prilično teški jer je magla

21. minut - GOOOOOOL Falčineli! Gavrić je asistirao

20. minut - Diktira Crvena zvezda ritam i pokušava da dođe do nove prilike da ugroze gol Jovičića

11. minut - Velika prilika! Gavrić je pogodio prečku, da bi zatim pokušali i Falčuneli i Ben, ali nema gola

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Pre utakmice golman Zvezde Milan Borjan je od predsednika kluba Svetozara Mijailovića dobio dres sa brojem 150. jer je protiv Libereca 150. put stajao pred golom crveno-belih

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gajić, Pankov, Eraković, Degenek – Sanogo Kanga - Gavrić, Ben, Katai - Falčineli. Trener: Dejan Stanković.

INĐIJA: Jovičić – Bastajić, Mihajlov, Krneta, Cucin – Čermelj, Đorđević – Radin, Nešković, Aleksić – Obradović. Trener: Dejan Čelar.

Sastavi

Trener crveno-belih Dejan Stanković ističe da protiv inđije neće biti kalkulacija, da je meč sa Javorom bio škola i da više ne sme biti ’’poklanjanja’’ bodova:

’’Nema kalkulisanja protiv Inđije. Ući ćemo u meč sa sastavom koji u tom trenutku bude najspremniji, kako bi fudbaleri mogli da dobiju zasluženi odmor, jer nas očekuje paklen ritam do 16. decembra. Sa Inđijom se završava treći ciklus utakmica i o bilo čemu, osim o pobedi, ne želimo ni da razmišljamo. Mi smo i protiv Javora mogli da damo tri ili četiri gola, ali takav je bio dan. Nismo realizovali sve ono što smo postigli. Imali smo dobre šanse, ušli ozbiljno u meč, ali bez pobede. Javor je bio škola, ali ne želimo više da ’’poklanjamo’’ bodove, tako da ćemo predano ući u meč sa Inđijom, jer znamo šta nam pobeda donosi.’’

Šef stručnog štaba gostujućeg tima Dejan Čelar ističe da njegov tim gostuje najvećem klubu na Balkanu, ali da bez obzira na tu činjenicu neće menjati način igre:

’’Generalno, zadovoljan sam načinom kako smo odigrali prethodni meč, osim završetkom meča kada nismo bili dovoljno koncentrisani, dovoljno u fokusu da se odbranimo iz poslednjeg napada. To je iza nas, preko nedelje smo radili i analizu utakmice i u dobroj atmosferi pripremamo se za meč sa Crvenom zvezdom. Oni su najveći klub na Balkanu, iluzorno bi bilo da imamo nekakve planove da ih pobedimo na Marakani. Mi naravno treniramo normalno i spremamo se kao za svaku drugu utakmicu. Imali su težak meč u Ligi Evrope i sigurno će protiv nas izaći u kombinovanom sastavu. Međutim, u kom god sastavu da izađu mi ćemo igrati isto kao i na prethodnim utakmicama, nećemo menjati naš način igre. Dobra prilika za nas da se proverimo. Kadrovska situacija je uglavnom dobra, ne računamo samo na Eliomara koji je dobio jak udarac u duelu sa Metalcem i koji je u procesu rehabilitacije.’’

Meč 14.kola Superlige Srbije između Crvene zvezde i Inđije igra se u nedelju sa početkom u 19:00 časova.