BORUSIJA RAZBILA ŠAHTJOR: Siti odradio posao u Atini i obezbedio osminu finala

kreću uzbuđenja

Fudbaleri Borisije Menhengladbah i Mančester sitija upisali su pobede u prva dva meča Lige šampiona u sredu.

Borusija je na svom terenu sa 4:0 pobedila Šahtjor, dok je siti kao gost u Atini savladao Olimpijakos.

Tim Borusije poveo je golom Larsa Štindla u 17. minutu iz penala, Niko Elvedi je povećao golom u 34. minutu, a konačan rezultat prvog poluvremena postavio je Bril Embolo u nadoknadi vremena.

Konačan rezultat utakmice postavio je Oskar Vendt u 77. minutu.

Borusija je ovom pobedom došla do prvog mesta na tabeli i do osmog boda, dok je ekipa Šahtjora ostala na drugoj poziciji sa četiri boda.

U drugoj utakmici u toj grupi igraju Inter - Real Madrid.

U narednom kolu Borusija Menhengladbah dočekuje Inter, a Šahtjor ekipu Reala iz Madrida.

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se u osminu finala Lige šampiona, pošto su u Atini pobedili Olimpijakos sa 1:0, u utakmici četvrtog kola Grupe C.

Jedini gol postigao je Fil Foden u 36. minutu, na dodavanje Rahima Sterlinga.

Engleski tim je tokom utakmice bio bolji, a Olimpijakos je prvi šut na gol imao tek u 88. minutu.

Sitiju je za prolaz u nokaut fazu bilo potrebno da ne izgubi u Atini, a posle četvrte pobede ima 12 bodova na prvom mestu na tabeli.

Olimpijakos je pretrpeo treći poraz i treći je na tabeli sa tri boda.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Završene su utakmice

77. minut - 4:0 za Menhengladbah. Strelac je Vendt

60. minut - Nema promene rezultata

Završena su prva poluvremena

45+1. minut - Menhengladbah vodi 3:0. Konačno je gol postigao Embolo

36. minut - Vodi Siti! Asistencija Sterlinga, gol Fodena

34. minut - Gol za Borusiju Elvedi je duplirao prednost

25. minut - Siti napada, Olimpijakos se brani

16. minut - Vodi Borusija Menhengladbah. Strelac je Štindl iz penala

10. minut - Pritisak Sitija

Tok mečeva

Mančester siti gostuje Olimpijakosu, dok u istom terminu Borusija Menhengladbah dočekuje Šahtjor.

Siti je prvi u grupi C sa 9 osvojenih bodova, ispred Porta sa 6 i Olimpijakosa sa 3, dok Marsej ima 0 bodova.

Engleski tim bi pobedom u Pireju obezbedio prolaz u nokaut fazu i najverovatnije prvo mesto u grupi.

Tim sa Etihada je u prvom meču savladao Olimpijakos kod kuće sa 3:0.

Sem Akea, Siti je kompletan za ovu utakmicu.

Što se tiče grčkog tima, igraće bez El Arabija, Brume i Valbuene.

Menhengladbah ima veliku šansu da dođe na korak do nokaut faze Lige šampiona.

Borusija je prva u svojoj grupi sa 5 bodova, jednim više od Šahtjora i Reala, dok Inter ima dva osvojena boda.

Pobedom nad Šahtjorom bi praktično ušli u osminu finala, s obzirom da Real i Inter igraju međusobni duel na Đuzepe Meaci.

U prvom meču u Donjecku bilo je 6:0 za Menhengladbah.