TADIĆ NAMESTIO DVA GOLA: Marko Nikolić odoleo Atletiku, Real lako sa Interom, Atalanta šokirala Liverpul VIDEO

LIGA ŠAMPIONA

Odigrani su i mečevi četvrtog kola fudbalske Lige šampiona u grupama, A, B, C I D.

U grupi A Bavarci su u osmini finala, kao što se i očekivalo. Fudbaleri Bajerna su savladali Salcburg po drugi put za četvrtu pobedu u grupi u isto toliko mečeva.

Bajern je poveo u 43. minutu preko Levandovskog, iskoristio je odbitak golmana i poslao loptu u mrežu. Prethodno je Sobošlai imao kolosalnu šansu, ali je poslao loptu nebu pod oblake u 35. minutu u situaciji 1 na 1.

Mnogo sreće za Bajern i u 52. minutu kada je Koman uspeo da se izbori za udarac, šutirao, a Vober je promenio smer lopti i ona je završila u golu.

Roka je za Bajern dobio drugi žuti karton u 66.minutu, ali to nije sprečilo Bavarce da ponovo postignu gol, samo dva minuta kasnije strelac je bio Sane. Bila je to fantastična akcija, Koman je asistirao, a Sane pogodio glavom.

Gosti do smanjenja rezultata dolaze u 73. minutu kada je Beriša dobro reagovao nakon asistencije Kristensena.

U drugom meču ove grupe Atletiko je dočekao Lokomotivu iz Moskve, a pobednika nije bilo, 0:0.

Trener gostiju Marko Nikolić je definitivno zadovoljniji ovim rezultatom imajući u vidu terensku nadmoć Atletiko Madrida, koji je i postigao gol u 68. minutu, ali je poništen zbog ofsajda Kokea.

Fudbaleri Real Madrida pobedili su u Milanu domaći Inter sa 2:0, u utakmici četvrtog kola Grupe B.

Real je poveo u sedmom minutu golom Edena Azara iz penala, dok je pobedu španskom timu obezbedio Ašraf Hakimi, koji je postigao autogol u 59. minutu.

Inter je od 33. minuta igrao sa desetoricom, kada je drugi žuti karton dobio Arturo Vidal.

Borusija je u Menhengladbahu pobedila Šahtjor sa 4:0.

Borusija je prva na tabeli sa osam bodova, Real je drugi sa sedam, Šahtjor ima četiri boda, a Inter na poslednjem mestu ima dva boda.

U grupi C Porto je uspeo da savlada Olimpik u Marseju rezultatom 2:0.

Portugalci su bili konkretniji u prvom poluvremenu, te su u 39. minutu preko Zaidua Sanusija zasluženo stigli do vođstva.

Drugo poluvreme donelo je nešto više uzbuđenja, reprezentativac Srbije Marko Grujić zaradio je isključenje u 67. minutu, ali to nije smetalo njegovom timu da pet minuta kasnije overi trijumf golom Serđa Oliveire sa penala.

Tom prilikom je i Marsej ostao sa igračem manje pošto je isključen Balerdi.

U istoj grupi, Mančester siti bio je bolji od Olimpijakosa u Pireju 1:0.

Fudbaleri Atalante pobedili su na gostujućem terenu Liverpul sa 2:0, u utakmici četvrtog kola Grupe D.

Atalanta je na Enfildu povela u 60. minutu golom Josipa Iličića, a drugi gol postigao je Robin Gosens četiri minuta kasnije i postavio konačan rezultat.

Liverpul je propustio da pobedom obezbedi plasman u nokaut fazu.

U drugoj utakmici u toj grupi, Ajaks je na svom terenu pobedio Mitjiland sa 3:1.

Ajaks je poveo u 47. minutu golom Rajana Gravenberha, a dva minuta kasnije Nusar Mazarui.

U prve dve akcije asistirao je srpski reprezentativac Dušan Tadić.

Treći gol za domaće postigao je David Neres u 66. minutu, a konačan rezultat postavio je Aver Mabil u 81. minutu iz penala.

Na tabeli Grupe D Liverpul je prvi sa devet bodova, Ajaks i Atalanta imaju po sedam, a Mitjiland je bez bodova.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Završene su utakmice

80. minut - Posle Penala Danci daju gol u Amsterdanu, gde Ajaks vodi 3:1

74. minut - Salzburg sa igračem više smanjuje na 3:1 Beriša je strelac

71. miinut - Penal za Porto, posle kojeg je i Olimpik ostao sa deset igrača! Serž Oliveira je pogodio

68. minut - Bajer rešava sve dileme, Sane za 3:0

68. minut - Marko Grujić dobija drugi žuti karton Porto u Marseju sa deset igrača

67. minut - Bomba Neresa

65. minut - Atalanta je potpuno šokirala Liverpul! 0:2 je za tim iz Italije

60. minut - Iličić! Atalanta vodi protiv Liverpula

59. minut - Real u Milanu vodi 2;0, pogodio je Rodrigo

52. minut - Komanov šut pogađa Vebera i završaba u mreži Bajern vodi 2:0

49. minut - Nova asistencija Tadića, Ajaks vodi 2:0

47. minut - Ajaks konačno vodi Graveberg, posle dodavanja Tadića

Utakmice su nastavljene

45+2, minut - Kraj prvih poluvremena

43. minut - Levandovski za vođstvo Bajerna

37. minut - Porto vodi u Marseju!

33. minut - Crveni karton za Vidala! Real vodi i ima igrača više! Vidal je za

dve sekunde dobio dva žuta kartona, jedan za start, a drugi zbog prigovora

28. minut - Atletiko i Ajaks baš pritiskaju, ali nema gola

U Madridu, gde igraju Atletiko i Lokomotiva na jednoj od stolica položen je Maradonin reprezentativni dres sa brojem 10. Dijego je u selekciji Gaučosa bio saigrač aktuelnom treneru Atletika, Simeoneu.

20. minut - Još se čeka da strelci prorade

7. minut - Real vodi u Milanu Azar je pogodio

1. minut - Počele su utakmice

Sve utakmice počele su minutom ćutanja zbog smrti Dijega Armanda Maradone

Prvo poluvreme

U utorak, pobedama uz golove u sudijskim završnicama, Čelsi i Sevilja su prvi prošli dalje, potom su to obezbedili i Barselona i Juventus, a u sredu im se pridružio i Mančester siti. U danu u kome je preminuo Dijego Maradona - i navijači su počeli da se opraštaju od njega, poput zastava koje su osvanule na "Velodromu" u Marselju, gde su megdan podelili Olimpik i Porto.

Grupa A: Atletiko M. - Lokomotiva 0:0, Bajern - Salcburg 0:0

Uoči 4. kola, na tabeli je stanje bilo: Bajern 9 bodova, Atletiko 4, Lokomotiva 2, Salcburg 1

Grupa B: "Menš" gazi uz "makazice", dva bivša prvaka Evrope u nezgodnoj situaciji

Borusija iz Menhengladbaha je deklasirala Šahtjor sa 4:0 i raspršila snove Ukrajinaca da mogu do vrha tabele u grupi u kojoj su i dva bivša prvaka evrope, Real i Inter.

Štindl sa penala u 17. minutu. Elvedi u 34, a onda "posebno bolno", Embolo "makazicama" u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, "Menšu" su doneli nenadoknadivu prednost, koju je u 77. minutu uvećao Vendt - izvevši centaršut iz slobodnjaka s desnog krila koji je, "ni kriv ni dužan", odseo u mreži ekipe iz Donjecka.

Posle pobede Nemaca, stanje na tabeli pred preostali meč je: Borusija 8, Šahtjor i Real po 4, Inter 2

Grupa C: Siti u osmini finala, na potezu Porto i Marsej

Foden i saigrači iz Mančester sitija slave pobedu nad OlimpijakosomFOTO: TANJUG/AP Foden i saigrači iz Mančester sitija slave pobedu nad Olimpijakosom Mančester siti je nastavio da ređa uspehe u elitnom takmičenju, a četvrtom pobedom, 0:1 protiv Olimpijakosa, obezbedio je prolaza u narednu fazu. Gol odluke u Pireju postigao je Fil Foden u 36. minutu, iskoristivši pravovremeno dodavanje Sterlinga s levog krila da pošalje loptu u mrežu koju je čuvao Žoze Sa.

Posle pobede "građana", stanje na tabeli pred preostali meč je: Mančester siti 12, Porto 6, Olimpijakos 3, Olimpik Marsej 0

Grupa D: Ajaks - Midtjiland 0:0, Liverpul - Atalanta 0:0

Uoči 4. kola, na tabeli je stanje bilo: Liverpul 9, Ajaks 4, Atalanta 4, Midtjiland 0

Nastavljaju se utakmice fudbalske Lige šampiona, koje u sredu počinju minutom ćutanja zbog smrti Dijega Armanda Maradone.