ARMINIJA SLAVILA: Dortmund, Menhengladbah i Volfsburg osvojili samo po bod

bundesliga

Fudbaleri Ajntrahta i Borusije Dortmund odigrali su nerešeno 1:1, u utakmici desetog kola nemačke Bundeslige.

Daiči Kamada je već u devetom minutu doneo prednost Ajntrahtu, a izjednačenje i bod Dortmundu doneo je Djovani Rejna u 56. minutu.

Dortmund je treći na tabeli sa 19 bodova, dok je Ajntraht osmi sa šest bodova manje.

Fudbaleri Frajburga i Borusije Menhengladbah odigrali su nerešeno 2:2.

Menhengladbah je poveo u 23. minutu pogotkom Brela Embola, ali je domaći tim preokrenuo golovima Filipa Linharta u 32. i Vinčenca Grifoa sa penala u 49. minutu.

Alasan Plea je u samo minut posle vodjstva Frajburga izjednačio za konačnih 2:2.

Borusija je sedma na tabeli sa 16 bodova, dok je Frajburg na 14. poziciji sa osam bodova.

Bez pobednika je završen i meč Kelna i Volfsburga - 2:2.

Domaći tim je poveo u 18. minutu golom Jana Tilmana, 11 minuta kasnije izjednačio je Maksimilijan Arnold, a novu prednost Kelnu doneo je Ondrej Duda u 43. minutu. Konačnih 2:2 postavio je Vaut Veghorst na samom početku drugog poluvremena, u 47. minutu.

Volfsburg je peti tim nemačkog šampionata sa 18 bodova, dok je Keln 15. sa sedam osvojenih bodova.

Jedina ekipa koja je upisala pobedu bila je Arminija, koja je na svom terenu slavila protiv Majnca sa 2:1. Arminija je sada na 16. mestu na tabeli sa sedam bodova, dok je Majnc poziciju ispod sa dva boda manje.