RONALDO ODRŽAO ČAS FUDBALA MESIJU: Juve PREGAZIO Barsu, kiša golova u Nemačkoj! Prekinuta utakmica u Parizu zbog RASIZMA

LIGA ŠAMPIONA

Kompletirane su utakmice prvog dana poslednjeg gola grupne faze Lige šampiona.

Ren - Sevilja 1:3.

Fudbaleri Čelsija i Sevilje su se plasirali u nokaut fazu Lige šampiona, dok će Krasnodar takmičenje nastaviti u Ligi Evropa.

Poslednje kolo u Grupi E nije imalo rezultatski značaj, pošto se poredak u grupi znao i pre večerešnjih mečeva grupne faze.

Čelsi je prvi u grupi sa 14, Sevilja druga sa 13, Krasnodar treći sa pet, dok je Ren svoje takmičenje u Evropi završio sa jednim bodom i poslednjim mestom u grupi.

Čelsi i Krasnodar su u večerašnjem meču u Londonu odigrali nerešeno 1:1.

Krasnodar je poveo golom Remija Kabela u 24. minutu, da bi samo tri minuta kasnije Čelsi izjednačio golom Žoržinja iz penala.

U drugom meču u grupi, Sevilja je u gostima pobedila Ren 3:1.

Prednost Sevilji je doneo Žul Kunde golom u 32. minutu, da bi u drugom minutu nadoknade poluvremena Jusef En Nesiri duplirao prednost, preciznim udarcem glavom. Jusuf En Nesiri se i u 81. minutu upisao u strelce, postigavši treći gol za Sevilju.

Strelac počasnog gola za Ren je bi Žoržinjo Ruter u 86. minutu.

Parovi osmine finala biće odredjeni žrebom 14. decembra.

Fudbaleri Juventusa obezbedili su prvo mesto u Grupi G Lige šampiona, pošto su večeras na gostujućem terenu pobedili Barselonu sa 3:0.Juventusu je za prvo mesto bila neophodna pobeda veća od 2:0, pošto je tim rezultatom Barselona slavila u prvoj utakmici dve ekipe.

Ekipa iz Torina je povela golom Kristijana Ronalda iz penala u 13. minutu, a sedam minuta kasnije rezultat je povećao Veston Mekeni svojim prvim golom u dresu Juventusa.

U drugom poluvremenu vidjen je još jedan pogodak kada je Kristijano Ronaldo i drugi put sa "bele tačke" bio precizan u 52. minutu meča.

Gol koji je postigao igrač Juventusa Leonardo Bonući u 75. minutu poništen je zbog ofsajda, nakon pregledanja VAR.

U drugom meču u toj grupi fudbaleri Dinamo Kijeva plasirali su se u šesnaestinu finala Lige Evropa, pošto su pobedili Ferencvaroš na svom terenu sa 1:0.

Strelac jedinog gola na meču u Kijevu bio je Denis Popov u 60. minutu.

Juventus je završio na prvoj poziciji u Grupi G sa 15 bodova, a Barselona je druga sa istim brojem bodova i lošijim medjusobnim skorom. Dinamo Kijev je treći sa četiri boda, a Ferencvaroš je poslednji sa jednim bodom.

Fudbaleri Lajpciga plasirali su se u osminu finala Lige šampiona, pošto su večeras na svom terenu pobedili Mančester junajted sa 3:2, u utakmici poslednjeg šestog kola Grupe H.

Lajpcig je poveo u drugom minutu golom Anhelinja, a prednost je udvostručio Amadu Hajdara, na dodavanje Anhelinja.

Lajpcigu je u 30. minutu zbog ofsajda poništen gol koji je postigao Vili Orban. Treći gol za nemački tim postigao je Džastin Klajvert u 69. minutu.

U završnici utakmice Junajted je smanjio zaostatak, u 80. minutu strelac je bio Bruno Fernandeš iz penala, a dva minuta kasnije gol je postigao Pol Pogba.

Druga utakmica u toj grupi izmedju Pari Sen Žermena i Bašakšehira prekinuta je u 16. minutu pri rezultatu 0:0, nakon što je četvrti sudija na rasnoj osnovi uvredio jednog člana stručnog štaba turske ekipe.

Lajpcig je prvi na tabeli sa 12 bodova, a Pari Sen Žermen ima devet, uz utakmicu manje. Mančester junajtedu je za prolaz u osminu finala bio dovoljan i bod, ali će ipak kao trećeplasirana ekipa u grupi na proleće igrati u Ligi Evropa.

Junajted ima devet bodova, a Bašakšehir tri boda, uz utakmicu manje.

90. minut - Kraj utakmica.

86. minut - Ruter pogađa za Ren koji smanjuje zaostatak za Seviljom.

82. minut - Dva brza gola Mančestera, ''đavoli'' se ne predaju.

81. minut - En Nesiri postiže drugi gol na meču, treći za Sevilju.

80. minut - Bruno Fernandes postiže gol nade za Mančester.

75. minut - Bonući postiže četvrti pogodak za Juventus na meču, ali je on odmah poništen.

69. minut - Klajvert postiže treći pogodak za Lajpcig.

60. minut - Dinamo Kijev vodi golom Popova protiv Ferencvaroša.

52. minut - Ronaldo ponovo postiže pogodak i ponovo iz penala.

46. minut - Utakmice su nastavljene.

45. minut - Em Nesiri duplira vođstvo Sevilje protiv Rena.

Veliki skandal u Parizu, utamica se još nije nastavila, a pitanje je da li uopšte i hoće.

32. minut - Kounde donosi prednost Sevilji u Francuskoj.

31. minut - Lajpcig je postigao i treći gol na meču, ali je poništen zbog ofsajda posle gledanja VAR-a.

Utakmica u Parizu je prekinuta! Meč je prekinut zbog navodnog rasizma 4. sudije zbog čega su igrači iz Istanbula odlučili da se povuku sa terena i odu svlačionicu, ne želeći da nastave meč.

27. minut - Čelsi je ekspresno izjednačio preko Žoržinja koji je bio precizan sa bele tačke.

24. minut - Remi Kabelja donosi prednost Krasnodaru u Londonu.

20. minut - Mekini duplirao prednost Juvea u Kataloniji.

13. minut - Haidara duplira prednost Lajpciga protiv Mančestera.

13. minut - Juve vodi na Kamp Nou golom Ronalda sa bele tačke.

2. minut - Lajpcig već vodi protiv Mančestera golom Anhelina.

1. minut - Počele su utakmice u terminu od 21 čas.

Lacio - Klub Briž 2:2,

Zenit - Borusija Dortmund 1:2.

Fudbaleri Borusije Dortmund i rimskog Lacija plasirali su se večeras u osminu finala Lige šampiona.

Borusija Dortmund je u gostima savladala Zenit 2:1, dok su Lacio i Klub Briž odigrali nerešeno 2:2, u poslednjem kolu Grupe F Lige šampiona.

Borusija je zauzela prvo mesto u grupi sa 13 bodova, dok je Lacio drugi sa 10 poena.

Treće mesto u grupi sa osam bodova, je zauzeo Klub Briž i tako obezbedio nastavak takmičenja u Ligi Evropa. Zenit je sa jednim osvojenim bodom završio svoje takmičenje u Evropi.

Dortmund je do pobede stigao nakon preokreta. ;Zenit je poveo 16. minutu golom Sebastijana Driusija, koji je iskoristio povratnu loptu sa desne strane i proveo je u ugao gola.Preokret Borusiji su doneli golovima Lukaš Pišček u 68. i Aksel Vicel u 79. minutu.

Lacijo je dva puta vodio i imao igrača više, ali nije uspeo da stigne do pobede protiv Klub Briža.

Poveo je Lacio u 12. minutu golom Hoakina Koree, on je nadrčao na odbijenu loptu i neometan je prosledio u mrežu, samo tri minuta kasnije Klub Briž je izjednačio golom Ruda Vormera, ;nakon loše reakcije golmana Lacija Pepe Reine, da bi ;Ćiro Imobile golom u 27. minutu ponovo doneo prednost Laciju, nakon sigurno izvedenog penala.

Kub Bruž je od 39. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Eduard Sobol, ali i ;pored igrača manje, Klub Briž je uspeo da stigne do izjednačenja u 76. minutu golom Hansa Vanakena.

Parovi osmine finala Lige šampiona će biti izvučeni 14. decembra.

79. minut - Vicel donosi prekret Borusiji u Rusiji.

76. minut - Vanaken je pogodio za Belgijance, Briž je izjednačio sa igračem manje.

68. minut - Pišček doneo izjednačenje Dortmundu u Rusiji.

46. minut - Počeo je drugi deo mečeva na obe utakmice.

45. minut - Okončana su prva poluvremena na obe utakmice.

39. minut - Belgijanci će do kraja meča igrati sa igračem manje zbog iskljućenja Sobola.

27. minut - Imobile vraća prednost Laciju protiv Briža.

16. minut - Zenit vodi protiv Dortmunda golom Driusija.

15. minut - Klub Briž je odmah izjednačio preko Vormera.

12. minut - Lacio vodi golom Koree protiv Birža u Rimu.

1. minut - Utakmice su počele!

Lacio u Rimu dočekuje ekipu Briža, a ovaj okršaj biće direktna borba za plasman u eliminacionu fazu Lige šampiona. U istom terminu, u istoj grupi u Rusiji sastaće se domaći Zenit koji je izgubio sve šanse za proleće u Evrope i Dortmunt koji je lider na tabeli.

Kasnije večeras, snage će na Kamp Nou odmeriti Juventus i Barselona čiji će okršaj biti direktno borba za prvo mesto na tabeli pošto su još ranije obezbedili plasman u nokaut fazu. U istoj grupe, Dinamo Kijev i Ferencvaroš u dirketnom okršaju odlučiće ko će ići u Ligu Evrope, a ko ostaje bez proleća u Evropi. Obe ekipe imaju po jedan bod do sada.

Česli će imati priliku sa Krasnodarom da overi prvo mesto u grupi, dok će Sevilja protiv Rena juriti pobedu i čekati kiks ''Plavaca''.

Najzanimljivije biće u grupi H u kojoj čak tri ekipe imaju priliku za plasman u narednu rundu i sva tri tima imaju jednak broj bodova. Oko 23 časa saznaćemo da li će Mančester, PSŽ ili Lajpcig morati da se zadovolji Ligom Evrope.

U istoj grupi Bašakšehih će u Parizu igrati za čast pošto je izgubio sve šanse za plasman u nokaut fazu.