ZVEZDA STIGLA DO 50 BODOVA! Crveno-beli slomili Bačku na oproštaju od Marakane za 2020. godinu VIDEO

Superliga Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde savlaali su OFK Bačku 2:0 (0:0) u poslednjem meču 18. kola Superlige Srbije.

Meč je rešen u drugom poluvremenu, kada su u prvih deset minuta golove postigli Ivanić i Falčineli.

Bačka je uspela da se odupre Zvezdi u prvom poluvremenu, ali u nastavku su crveno-beli pojačali ritam i uspeli da upišu novu pobedu.

Crvena zvezda je prva na tabeli sa 50 bodova, dok je Bačka na predposlednjem 19. mestu sa 11. bodova..

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj utakmice

85. minut - Solidan pokušaj Boaćija, lopta ide kraj gola

82. minut - Vukanović je bio u dobroj situaciji. Oštro je centrirao Gajić sa desne strane, Vukanović je zahvatio loptu na 11-12 metara udaljenosti, ali nema mnogo opasnosti po Milojevića 72. minut - Zvezda je zadovoljna, a gosti kao da nemaju snage da ozbiljnije napadnu. Apsolutna kontrola utakmice crveno-belih

63. minut - Lopta je uglavnom u i oko šesnaesterca tima iz Bačke Palanke

55. minut - GOOOOOOOL 2:0 Falčineli! Duga akcija šutirao je Nikolić, a odbijenu loptu Falčineli je lako sproveo u mrežu

51. minut - Bačka sada pokušava da se otvori

46. minut - GOOOOOOOOOOL 1:0, Ivanić! Ben je šutirao, odbrano je Milojević, a Ivanić je potom odlično reagovao i zatresao mrežu

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

45. minut - Odličan udarac Bena i odbrana golmana Bačke

42. minut - Prečka! Posle udarca Falčinelija i intervencije Milojevića, lopta je završila na prečki

40. minut - Pokušao je Ben iz voleja sa solidne udaljenosti, siguran je golman Bačke

38. minut - Odbrana bačke je veoma dobro postavljena, Zvezda ima incijativu sve vreme

32. minut - Ređaju se pokušaji Zvezde, bez rezultata

23. minut - Lep pokušaj Pisačića i Popović je krajnjim naporom izbacio loptu u korner

20. minut - Zvezda je imala dve dobre situacije, ali za sada Milojević uspeva da sačuva mrežu

15. minut - Zvezda ima incijativu, ali je sada usledio pokušaj Stojanovića, lopta je otišla koj metar kraj Zvezdinog gola

8. minut - Milunović je pokušao glavom

7. minut - Posle karambola u kaznenom prostoru šutirao je Ivanić, odbrana Milojevića

1. minut - Petrović je šutirao, golman Bačke je izbio loptu preko prečke

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Pre meča Ričmondo Boaći je od sportskog direktora Mitra Mrkele dobio uramljen dres sa brojem 100 za odigranih trocifreni broj mečeva za tim sa Marakane

CRVENA ZVEZDA: Popović – Gobeljić, Pankov, Milunović, Rodić – Sanogo, Petrović - El Fardu Ben, Nikolić, Ivanić – Falčineli.

BAČKA: Milojević – Parađina, Rađen, Zdravković, Mijatović - Stojanović, Škorić - Ratković, Eskić, Gavrić - Pisačić.

Sastavi

Šef stručnog štaba crveno-belih Dejan Stanković ističe da je prezadovoljan činjenicom da njegova ekipa već 580 minuta nije primila gol, kao i da je to plod organizovane timske igre, kako u napadu, tako i u odbrani:

’’Kontrolom utakmice i napadom se čuva gol. Kada nastane problem, onda se svi branimo. To je način na koji svi zajedno uspevamo da sačuvamo naš gol. Ne razmišljamo puno o tome da li ćemo primiti gol ili ne, već nam je bitno da ga postignemo, da igramo organizovano i da imamo kontrolu nad utakmicom. Kada se ispune svi ti uslovi, mnogo je teže da se primi gol. Drago mi je zbog tog podatka i zbog momaka koji imponuje svakome. Videćemo u kom sastavu ćemo započeti meč sa Bačkom, igrači su veoma umorni i iscrpljeni. U četvrtak smo igrali utakmicu u Liberecu, dugo smo putovali i nismo još uvek konkretno razgovarali o startnoj postavi. Ono što je sigurno, neću moći da računam na Gavrića, Kataija i Vukanovića.’’

Šef stručnog štaba gostiju Goran Milojević ističe da je ekipa Crvene zvezde apsolutni favorit u predstojećem susretu, ali da će njegov tim pokušati da se predstavi u najboljem svetlu:

’’Idemo na naš najveći stadion ’’Rajko Mitić’’ aktuelnom šampionu, ekipi Crvene zvezde, koja je apsolutni favorit u nedeljnom susretu. Ovom prilikom želim da im čestitam na plasmanu u nokaut fazu lige Evrope. Zvezda igra sjajno, Dejan Stanković na raspolaganju ima 30 podjednako kvalitetnih igrača. Koji god sastav da izvede u nedelju protiv nas Zvezda je apsolutni favorit u toj utakmici. Ipak, mi idemo u Beograd da se prestavimo u što boljem svetlu, da se nadigravamo i izmerimo sa najboljom ekipom u našoj zemlji. Moji momci su u proteklom periodu odigrali tri dosta dobre i kvalitetne utakmice i naša trenutna pozicija na tabeli nije realna. Igramo dosta dobro i imamo kvalitet za nešto mnogo više, ali na žalost rezultat nas nije ispratio. Idemo u Beograd da se nadigravamo sa fenomenalnom Crvenom zvezdom koja je, ponavljam, apsolutni favorit u nedeljnoj utakmici.’’

Meč između Crvene zvezde i Bačke igra se sa početkom u 17 časova.