MIHA PRIMIO PET KOMADA ZA POLUVREME: Bolonja doživela pravu KATASTROFU protiv Rome, pobede Atalante i Napolija! VIDEO

SERIJA A

Fudbaleri Rome pobedili su na gostujućem terenu Bolonju sa 5:1, u utakmici 11. kola Serije A.

Roma je povela u petom minutu autogolom Andree Polija, a pet minuta kasnije prednost je udvostručio Edin Džeko.

Treći gol postigao je Lorenco Pelegrini u 15. minutu, a zatim je jedini gol za domaće postigao fudbaler Rome Brajan Kristante, koji je zatresao sopstvenu mrežu u 24. minutu.

Četvrti gol za Romu postigao je Žordan Veretu u 35. minutu, a konačan rezultat postavio je Henrik Mhitarjan pogotkom u 44. minutu.

Fudbaler Bolonje Nikolas Dominges zatresao je mrežu u 58. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Roma je peta na tabeli sa 21 bodom, a Bolonja, koja je pretrpela sedmi poraz, zauzima 12. mesto sa 12 bodova.

Atalanta je na svom terenu pobedila Fjorentinu sa 3:0.

Golove su postigli Robin Gosens u 44. minutu, Ruslan Malinovski u 55. i Rafael Toloj u 63. minutu.

Klub iz Bergama je osmi na tabeli sa 21 bodom i utakmicom manje, a Fjorentina zauzima 17. mesto sa devet bodova iz 11 mečeva.

Fudbaleri Napolija pobedili su kao domaćini Sampdoriju sa 2:1.

Sampdorija je povela golom Jakuba Jankta u 20. minutu, a izjednačio je Irving Lozano u 53. Pobedu Napoliju doneo je Andrea Petanja pogotkom u 68. minutu.

Posle osme pobede u ligi Napoli je treći na tabeli sa 23 boda, a Sampdorija je 13. sa 11 bodova.

Kasnije igraju Đenova - Juventus i Milan - Parma.