NIKO KAO GVARDIOLA: Siti lako do četvrtfinala, uz rekord engleskog fudbala VIDEO

fa kup

Fudbaleri Mančester Sitija plasirali su se u četvrtfinale FA kupa pošto su pobedili Svonsi u gostima rezultatom 3:1 (1:0).

Ovo je 15. pobeda Sitija u svim takmičenjima u nizu, što je novi rekord u engleskom fudbalu. Ujedno, ovo je i 200. pobeda Katalonca na klupi "građana".

Siti je dominirao od samog početka, a mrežu domaćih načeo je Kajl Voker u 30. minutu. Voker je centrirao kroz peterac sa desnog boka, lopta nije zakačila nikog, ali je prevarila golmana Svonsija za 0:1.

Siti je pitanje pobednika rešio na samom startu drugog poluvremena, sa dva brza gola. U 47. minutu pogodio je Sterling posle Rodrijeve asistencije, da bi tri minuta kasnije pogodio i Žezus posle proigravanja Bernarda Silve.

Svonsi je uspeo da postigne počasni pogodak u 77. minutu preko Vitakera.