NOVI PORAZ NIŠLIJA: Proleter pobedio Radnički, Spartak posle preokreta bolji od Mačve, podela plena u Ivanjici!

superliga srbije

Fudbaleri Proletera pobedili su danas na svom terenu Radnički iz Niša sa 2:1, u utakmici 25. kola Super lige Srbije.

Radnički je u 32. minutu imao veliku šansu da povede, ali je golman domaćeg tima Nikola Vasiljević odbranio penal Petru Djuričkoviću. Odmah u narednom napadu usledila je kazna na drugoj strani, pošto je Viktor Živojinović pogodio za 1:0.

Proleter je u 64. minutu duplirao prednost pogotkom Ognjena Mitrovića, a poraz Radničkog ublažio je Žarko Marković u 75. minutu.

Ekipa Proletera je upisala 11. pobedu u šampionatu i šesta je na tabeli sa 39 bodova, dok je Radnički deveti sa pet bodova manje.

Fudbaleri Spartaka su u Subotici pobedili Mačvu sa 3:2, iako je gostujući tim dva puta vodio.

Mačva je povela u 34. minutu golom Stefana Trimanovića, izjednačio je Nikola Furtula u 44. minutu, a novo vodjstvo gostima doneo je Branislav Knežević u 54. minutu. Dva minuta kasnije Vladan Vidaković je izjednačio na 2:2, a pobedu Spartaku doneo je Nikola Srećković u 72. minutu.

Spartak je peti na tabeli sa 43 boda, dok je Mačva pretposlednja sa 17 osvojenih bodova.

Fudbaleri Javora i Inđije odigrali su nerešeno 1:1. Lazar Nikolić je u 19. minutu pogodio za vodjstvo Javora, a izjednačenje i bod Inđiji doneo je Vasilije Djurić u 60. minutu.