ITALIJANSKA SERIJA A: Lazović upisao asistenciju u ubedljivoj pobedi Verone protiv Beneventa! Milan tek u nadoknadi do boda

Fudbaleri Milana i Udinezea odigrali su večeras nerešeno 1:1, u meču 25. kola italijanske Serije A.

Gol za vodjstvo crno-belih iz Udina postigao je Rodrigo Bekao u 68. minutu glavom na centaršut iz kornera i taj rezultat je bio na snazi sve do 97. minuta.

Milan je u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena u drugom poluvremenu golom Franka Kesija sa penala došao do nerešenog rezultata.

Na tabeli Serije, A Milan je drugi sa 53 boda, dok je Udineze na 11. mestu sa 29 bodova.

Fudbaleri Atalante su na svom terenu pobedili Krotone sa ubedljivih 5:1.

Golove za Atalantu su postiglli Robin Gosens u 17, Hose Palemino u 48, Luis Murijel u 50, Josip Iličić u 58. i Aleksej Mirančuk u 85. minutu. Strelac za Krotone bio je Simi u 46. minutu.

Atalanta je četvrta na tabeli sa 49 bodova, dok je Krotone na poslednjem, 20. mestu sa 12 poena.

Fudbaleri Rome slavili su u gostima protiv Fjorentine sa 2:1.

Povela je Roma preko Leonarda Spinacole u 49. minutu, a isti igrač je doneo izjednačenje Fjorentini autogolom u 60. minutu. Pobedu Romi doneo je Amadu Dijavara golom u 90. minutu.

Roma je peta na tabeli sa 47 bodova, dok je Fjorentina na 14. mestu sa 25 bodova.

Đenova i Sampdorija odigrale su nerešeno 1:1 u gradskom derbiju.

Davide Zapakosta je doveo Djenovu u vodjstvo u 52. minutu, a konačnih 1:1 postavio je Lorenco Toneli u 77. minutu meča.

Sampdorija je 10. na tabeli Serije A sa 31 bodom, dok je Djenova 13. sa četiri boda manje.

Verona je sa 3:0 pobedila na gostovanju ekipu Beneventa, uz asistenciju Darka Lazovića, dok je Kaljari kao domaćin pobedio Bolonju sa 1:0.