CRVENA FURIJA PRESLIŠALA LAŽNU DRŽAVU: Španija primila gol sa 40 metara, ali lako savladala tzv. Kosovo VIDEO

KVALIFIKACIJE ZA MUNDIJAL

Fudbaleri Španije pobedili su u Sevilji tzv. Kosovo 3:1 (2:0) u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Kataru.

"Crvenoj furiji" je bilo potrebno više od pola sata da probije "žilave" goste iz Prištine, a onda je najveći deo posla rešila u roku od tri minuta.

Maestralno je pogodio "kiflom" Dani Olmo, da bi već u sledećem napadu Feran Tores poslao strelcu u gol raspoloženog Ujkanija.

Tim selektora Luisa Enrikea se i do tada ispromašivao, a isto je nastavio u drugom poluvremenu.

Tores i Alvaro Morata su prednjačili, a onda je usledio veliki kiks golmana Unaija Simona 20 minuta pre kraja.

Bespotrebno je izleteo previše sa svoje crte, nije najbolje izbacio loptu, a Besar Halimi dao gol sa oko 40 metara.

Nisu gosti mogli do senzacije, nijednog trenutka to nije bilo dovedeno u pitanje, pa je već pet minuta kasnije Đerar Moreno glavom rešio sve dileme.

U istoj grupi, Grčka i Gruzija su odigrale nerešeno 1:1. Povela je Grčka autogolom Otara Kakabazea u 76. minutu, da bi Gruzija izjednačila dva minuta kasnije pogotkom Hviča Kvarachelia.

Španija je prva sa sedam bodova, Švedska je druga sa šest, Grčka je upisala dva, a Gruzija bod manje, dok je Kosovo bez bodova.