VEČITI, OVO SE ZOVE FUDBAL: PSŽ u SPEKTAKULARNOM meču savladao Bajern u Minhenu! Čelsi lako izašao na kraj sa Portom u Sevilji

ČETVRFINALE

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su večeras u Minhenu ekipu Bajerna sa 3:2, u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.

U reprizi prošlosezonskog finala, PSŽ je poveo već u trećem minutu golom Kilijana Mbapea. Nejmar je "povukao" kontranapad, uposlio Mbapea koji je pogodio za vodjstvo gostujućeg tima.

Na 2:0 povisio je Markinjos u 28. minutu, a ponovo je odličan u ulozi asistenta bio Nejmar. Brazilac je "izbacio" Markinjosa samog ispred golmana, a on je rutinski poslao loptu u donji desni ugao gola.

Bajern Minhen, PSŽ

Maksim Čupo-Motan je smanjio na 1:2 u 37. minutu. Benžamen Pavar je centrirao, a on je snažnim udarcem glavom poslao loptu u levu stranu gola.

Aktuelni evropski prvak je izjednačio u 60. minutu golom Tomasa Milera. Džošua Kimih je centrirao iz prekida, a Miler je bio najviši u skoku i sa pet metara poslao loptu glavom u mrežu.

Novo vodjstvo Parižinima svojim drugim golom doneo je Mbape u 68. minutu. On je šutirao kroz noge Boatenga i pogodio bliži ugao golmana Nojera za veliku pobedu svog tima.

U drugom susretu večeri, Čelsi je u Sevilji pobedio Porto sa 2:0.

Porto je bio bolji na početku meča, ali je Čelsi bio taj koji je stigao do prednosti. Žoržinjo je proigrao Mejsona Maunta u 32. minutu, on se lepo okrenuo, oslobodio čuvara i pogodio za 0:1.

Čelsi je potvrdio pobedu u 85. minutu kada je Ben Čilvel iskoristio grešku Hesusa Korone nakon koje se praktično ušetao u gol portugalskog tima.

Revanš mečevi igraju se 13. aprila.

TOK MEČEVA:

BAJERN : PSŽ 2:3,

PORTO : ČELSI 0:2,

Kraj mečeva!

Završena je utakmica u Sevilji.

85. minut - Čelsi ima dva gola prednosti protiv Porta golom Čilvela.

68. minut - Drugi pogodak Mbapea na meču, PSŽ ponovo vodi u Minhenu.

60. minut - Miler je izjednačio rezultat u Minhenu.

46. minut - Počeo je drugi deo igre na oba meča.

45. minut - Okončana su poluvremena na oba meča.

42. minut - Čak tri izmene izvršene su u dosadašnjem delu utakmice, dve prinudno.

37. minut - Bajern je prepolovio prednost Parižana, strelac Čupo Moting 1:2.

31. minut - Poveo je Čelsi protiv Porta, strelac Mejson Maunt 0:1

28. minut - GOL 0:2, PSŽ duplira prednost, neuspešna ofsajd zamka Bajerna, što koristi Markinjoš.

3. minut - GOL 0:1, PSŽ je poveo posle prve šanse na meču strelac sjajni Kilijan Mbape

1. minut - Utakmice su počele

Liga šampiona

U Minhenu ćemo gledati pravi spektakl gde u reprizi prošlogodišnjeg finala Bajern dočekuje PSŽ u pravom spektaklu

U drugom meču na neutralnom terenu u Sevilji Porto dočekuje Čelsi.

Oba meča biće odigrana na istom terenu zbog Kovid protokola između dve zemlje.

Hansi Flik

Trener fudbalera Bajerna iz Minhena Hansi Flik rekao je u najvi meča, pred prvi meč četvrtfinala Lige šampiona protiv Pari Sen Žermena, da se suštinski nije mnogo toga promenilo od njihovog duela u prošlogodišnjem finalu tog takmičenja.

"Nova je utakmica, PSŽ ima novi tim sa novim trenerom, ali u suštini se nije previše toga promenilo od finala prošle godine", rekao je Flik, a preneo je sajt takmičenja.

Bajern u sredu dočekuje ekipu PSŽ-a u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.

Flik je ocenio da njegov tim mora biti dobro organizovan kada ima loptu u posedu, a da, kada se lopta izgubi, ekipa mora biti spremna da vrši pritisak na protivnika.

"Što se tiče naših napada, želeli bismo da pokažemo malo više samopouzdanja i odlučnosti u odnosu na naš meč protiv Lajpciga prošlog vikenda", rekao je on.

Kao prednost svog tima izdvojio je golmana Manuela Nojera.

"Manuel Nojer je bio izvanredan u prošlogodišnjom finalu. Da li će to biti u glavi napadača Pariza? Ne znam. Ali, prednost je za naš tim da imamo golmana svetske klase", zaključio je Flik.

I jedni i drugi u meč ulaze oslabljeni,

Robert Levandovski

Za Bajern zbog povrede neće igrati Levandovski a zbog koronavirus otpao je i Gnabri

Za PSŽ takođe zbog korone neće nastupiti Verati i Florenci

Bajern je letos u u finalu Lige šampiona savladao PSŽ u Lisabonu golom Serža gnabrija sa 1:0