MARKU NIKOLIĆU PRESEO VASRKS: Zenit preslišao Lokomotivu, Dzuja odeven u Marvelovog junaka podigao pehar VIDEO

RUSKA LIGA

Iako su igrali fantastično u prolećnom delu rsuskog prvenstva, fudbaleri Lokomotive, koje trenira naš Marko Nikolić su u derbiju proleća, odlučujućoj utakmici za titulu, gostovali Zenitu u Sankt Petersburgu,gde su poraženi 6:1.

Zenit je tako u velikom stilu osvojio novu šampionsku titulu, sa nedostižnih devet bodova više, dva kola pre kraja.

Kanonadu domaćih započeo je Dzjuba u 19. minutu, prednost je duplirao Azmun dvadeset minuta kasnije, a isti igrač je na kraju prvog poluvremena realizovao i jedanaesterac za ubedljivih 3:0.

Praktično je tada rešeno pitanje pobdnika, ali se nije očekivalo da će Nikolićev tim i u nastavku biti toliko nemoćan. Tek što je počelo drugo poluvreme, Azmun stiže do het-trika, a već u 51. minutu Dzjuba svojim drugim golom donosi ''petardu'' - 5:0.

Kamano je u 56. minutu nakratko prekinuo tu seriju domaćih, a konačnih 6:1 postavio je Malkom u 67. minutu susreta.

Kapiten Artem Dzjuba je na sebi svojstven način proslavio titulu.

Sevilja je u poslednjih osam kola ispustila samo dva boda i sada je legitimni kandidat za titulu. Bilbao je sapleo Atletiko Madrid nedavno, ali je ipak klasična domaćinska ekipa, a kec mami sa kvotom 1,62. Pogledajte i ostale Mozzart kvote za meč Sevilja – Atletik Bilbao.