AJAKS RAZBIO FEJNORD: Dva AUTOGOLA, dva CRVENA i ASISTENCIJA Tadića VIDEO

svega je bilo

Ajaks je u velikom holandskom derbiju pobedio Fejnord rezultatom 3:0, a asistent kod trećeg gola bio je fudbalsski reprezentativac Srbije Dušan Tadić.

Fudbaleri Ajaksa su i pre ovog kola obezbedili šampionsku titulu, a trijumf je bio imperativ na obe strane s obzirom na navijačke nerede u Amsterdamu i Roterdamu u prethodna dva dana. Ajaks je poveo u 12. minutu auto golom Senseija. U finišu prvog poluvremena, Alvarez je dobio dva kartona za samo dva minuta za ekipu Ajaksa, od toga, drugi je bio direktan crveni.

U drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, Fer je promašio penal za Fejnord.

U drugom delu i Fejnord je ostao sa igračem manje. Drugi žuti karton je dobio Malasia.

Ajaks je duplirao prednost u 67. minutu autogolom Hapsa.