BOD DO SUPERLIGE: Velika pobeda fudbalera Radničkog iz Kragujevca

PRVA LIGA SRBIJE

Fudbaleri Radničkog uspeli su da prevaziđu psihološku barijeru usled pritisaka i sramnih događanja u srpkom fudbalu i da danas pobede Trajal sa 1: 0. I to više nego zasluženo,Prrvi gol za Kragujevčane posle sijaset šansi dao je u 36 minutu Miloš Vidović. Ispostaviće se da je to jedini gol na utakmici zlata vredan.

Radnički je tako zadržao lidersku poziciju u Prvoj ligi dva boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu Kolubaru koja je u gostima savladala Žarkovo sa 3: 0.

Do kraja prvenstva ostala su još dve utakmice u kojima je Radničkom potrebno da osvoji jedan bod i tako osigura prolazak u Superligu Srbije. (IMT igra sutra, ukoliko pobedi dva poena osiguravaju ulazak u najeletinije fudbalsko takmičenje Kragujevčanima“

Današnji meč pratile su ogormne tenzije,na žalost van- fudbalskog terena. Teško oštećeni suđenjem u prethodnoj utakmici u Lazarevcu u duelu sa direktnim protivnikom sa osvajanje prvog mesta- ovaj meč imao je i velike pritiske.

FK Radnički Kragujevac

Haotično stanje u srpskom fudbalu zbog koga i UEFA planira da uvede „grčki scenario“, bukvalno doveđenjem tutora u FSS i svoje kontorlne sudije na Kargujevčane se odrazio jer su upravo oni žrtve posledica svih takvih događanja.

U svakom slučaju velika pobeda i pohod u odbrani prvog mesta, peharu i ulasku u Prvu ligu.