BUNDESLIGA: Kostić, Jović i Gaćinović se obrukali! Remi Bajerna i Frajburga, Saša Kalajdžić pogodio pobedu Štutgarta u Mehenu!

Fudbaleri Frajburga i Bajerna odigrali su danas nerešeno 2:2, u meču 33. kola Bundeslige.Gosti su poveli golom Roberta Levandovskog u 26. minutu iz penala, kojim je Poljak izjednačio rekord Gerda Milera po broju postignutih golova u jednoj sezoni, 40.

Manuel Gulde je tri minuta kasnije izjednačio rezultat, da bi Leroj Sane u 53. minutu ponovo doveo Bajern u vodstvo.

Bod Frajburgu doneo je Kristijan Ginter u 81. minutu.

Bajern se nalazi na prvom mestu Bundeslige sa 75 bodova, i ranije je osigurao titulu prvaka, dok je Frajburg 10. sa 45 bodova.

Šalke je sa 4:3 na svom terenu pobedio Ajntraht Frankfurt.

Klas-Jan Huntelar je u 15. minutu doveo domaći tim u vodstvo, a Andre Silva je u 29. minutu izjednačio rezultat.

Obit Evan N'Dika je u 51. minutu postigao gol za goste, a minut kasnije gol za domaći tim postigao je Blendi Idrizi.

Golove su u nastavku za Šalke postigli Florijan Flik u 60. i Metju Hopi u 64. minutu, a konačan rezultat postavio je Silva u 72. minutu.

Filip Kostić odigrao je ceo meč za Frankfurt, a Luka Jović je igrao od 66. minuta za goste.

Frankfurt je peti sa 57 bodova, dok je Šalke na poslednjem mestu, i ranije je ispao iz lige sa 16 bodova.

Leverkuzen i Union Berlin odigrali su nerešeno 1:1.

Florijan Virc je doveo domaći tim u vodstvo, a bod Union Berlinu doneo je Joel Pohjanpalo u 72. minutu.

Leverkuzen je šesti sa 52 boda, a Union Berlin je sedmi sa 47 bodova.

Štutgart je na gostovanju savladao Borusiju Menhengladbah sa 2:1.

Domaći tim je poveo preko Larsa Štindla u 45. minutu, a gosti su do preokreta došli golovima Vataru Enda u 72. i Saše Kaljdžića u 77. minutu.

Menhengladbah je osmi sa 46 bodova, a Štutgart je deveti sa bodom manje.

Saša Kalajdžić

Arminija Bilefeld i Hofenhajm odigrali su nerešeno 1:1.

Andrej Kramarić postigao je gol za Hofenhajm u petom minutu, a bod domaćoj ekipi doneo je Andreas Voglzamer u 23. minutu.

Mijat Gaćinović igrao je za goste od 62. minuta.

Hofenhajm ima 40 bodova na 11. mestu, a Arminija je 15. sa 32 boda.

Augsburg je sa 2:0 pobedio Verder na svom terenu.

Rani Kedira je doveo domaće u vodstvo u 57. minutu, a Danijel Kalidžuri je u 90. minutu sa penala postavio konačan rezultat.

Augsuburg je 14. sa 33 boda, dok je Verder na 16. mestu sa 31 bodom.

Herta i Keln odigrali su 0:0 u Berlinu.

Nemanja Radonjić je igrao za Hertu do 79. minuta.

Herta je na 13. mestu sa 35 bodova, dok je Keln na 17. mestu, u zoni ispadanja sa 30 bodova.