EVROPSKO PRVENSTVO ZA MLADE: Fudbaleri Portugala i Nemačke u polufinalu kontinentalnog šampionata

U-21

Mladi fudbaleri Portugala plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva pošto su u Ljubljani posle produžetka pobedili Italiju sa 5:3.

Portugal je poveo golovima Danija Mote u šestom i 31. minutu, a Italijani su smanjili preko Tomasa Pobege u 45. minutu.

Gonsalu Ramoš je u 58. minutu postigao treći gol za Portugal, dok je Italija izjednačila preko Djanluke Skamake u 60. i Patrika Kutronea u 89. minutu.

U prvom minutu produžetka, drugi žuti karton dobio je Italijan Mateo Lovato, a Portugal je golovima Žote u 109. i Fransiška Konsejsana u 119. minutu došao do pobede.

Portugal će u polufinalu igrati protiv selekcije Španije.

Nemačka selekcija do 21 godine je u Sekešfehervaru pobedila Dansku posle penala (1:1, 1:1, 6:5).

Do vodstva je došla Danska golom Vahida Fagira u 69. minutu, a Nemačka do produžetka dolazi preko Lukasa Nmeče u 88. minutu.

U 10. minutu prvog produžetka gol za Nemce postigao je Džonatan Burkardt, da bi osam minuta kasnije Viktor Nelson sa penala izjednačio rezultat.

Nemačka je u penal seriji pobedila rezultatom 6:5 i igraće polufinale protiv Holandije.

Polufinala su na programu 3. juna, u Sekešfehervaru i Mariboru.