DINAMO PAO ZA KRAJ: Crvena zvezda trijumfovala na Kupu prijateljstva

NADMOĆNI CRVENO - BELI

Mladi fudbaleri Crvene zvezde trijumfovali su na međunarodnom turniru “Kup prijateljstva” za igrače do 19 godina koji se igrao na Zlatiboru.

Crveno-beli su u finalu pobedili zagrebački Dinamo 2:0 i tako po treći put postali šampioni Kupa prijateljstva, koji već godinama unazad okuplja najbolje ekipe sa prostora bivše Jugoslavije.

Zvezda je pitanje pobednika rešila već na samom početku utakmice, pošto su oba gola postignuta u prvih šest minuta igre. Strelci za beogradski tim bili su kapiten Nikola Knežević i Mirko Nikolašević.

Kup prijateljstva

Uz pomenuta dva strelca, heroj crveno-belih na današnjem meču bio je i golman Bogdan Marinković koji je u 35. minutu odbranio jedanaesterac najboljem strelcu Dinama Bartolu Barišiću.

Treba istaći da je Crvena zvezda osvojila pehar na izuzetno domantan način pošto je završila turnir sa svih pet pobeda i gol razlikom 19:0.