ERIKSEN POBEDIO, DANSKA IZGUBILA: Senzacija Finske nakon JEZIVIH scena iz Kopenhagena! VIDEO

Evropsko prvenstvo

Fudbalska reprezentacija Finske pobedila je večeras u Kopenhagenu Dansku sa 1:0, u utakmici prvog kola Grupe B na Evropskom prvenstvu, koju je obeležio i prekid nakon što se danski igrač Kristijan Eriksen srušio na travu.

Utakmica je bila prekinuta više od sat i po vremena nakon što se Eriksen u završnici prvog poluvremena srušio na travu. Njega su lekari 10 minuta reanimirali na terenu, a zatim je u svesnom stanju iznet sa terena i prebačen je u bolnicu.

Čelnici Fudbalskog saveza Danske naveli su da je fudbaler Intera u stabilnom stanju i da je svestan.

Danska je imala više prilika u prvom poluvremenu ali nije uspela da ih iskoristi. Kada je utakmica nastavljena, Finska je bila bolja, a povela je u 60. minutu golom Joela Pohjanpala u 60. minutu. To je bio prvi i jedini šut na gol finskog tima na utakmici i prvi pogodak Finske na velikim turnirima.

Igrači Finske se nisu radovali posle pogotka.

Danska je posle toga pojačala i dosudjen joj je jedanaesterac u 74. minutu, posle duela Paulusa Arajurija i Jusufa Poulsena.

Penal je izveo Pjer Emil Hojbjerg, a golman Finske Lukaš Hradecki je odbranio.

Danska je napadala do kraja, ali i pored ukupno 22 šuta na gol nije uspela da zatrese mrežu Finske.

U drugom kolu Finska će 16. juna igrati protiv Rusije u Sankt Peterburgu, a Danska će dan kasnije u Kopenhagenu igrati protiv Belgije.

U drugoj utakmici u Grupi B večeras igraju Belgija i Rusija.

1 / 17 Foto: EPA

Kraj meča!

90. minut - Utakmica je produžena za četiri minuta.

88. minut - Raitala zbog povrede napušta teren.

74. minut - Hojbjerg promašuje, tačnije brani Hravecki!

73. minut - Penal za Dance. Sudija će gledati VAR

U međuvremenu se oglasio i Interom klupski lekar.

70. minut - Probao je Brajtvajt, ali lako se izborio golman Finaca koji je tokom celog meča na visini zadatka.

63. minut - Umesto Kjera u igri je Vestegor.

60. minut - GOOOOOOOOOL! Pohjanpalo donosi prednost Fincima. Kakav ŠOK za Dance.

53. minut - Prva prilika u nastavku meča. Probao je Jensen, ali lopta ide daleko preko prečke gola Finaca.

51. minut - Sprav dobija žuti karton zbog starta nad Poulsenom.

46. minut - Dilejni je probao, ali je njegov šut izblokiran u odsudnom trenutku.

46. minut - Počeo je drugi deo utakmice.

Završen je prvi deo igre. Sledi nam pauza od pet minuta, a onda se vraćamo na meč.

45. minut - Prvo poluvreme nadoknađeno je za dva minuta.

Umesto Eriksena ušao je Matijas Jensen.

43. minut - Utakmica je nastavljena.

Danska, Finska

Direktor Intera: Ima razloga za optimizam oko Eriksena!

Direktor Intera Djuzepe Marota izjavio je "Skaj Italija" da "ima razloga za optimizam" po pitanju stanja Kristijana Eriksena, nakon što je kapiten Danske kolabirao na meču Danska-Finska.

Eriksen je prvotimac Intera, pa su čelnici italijanskog kluba na vezi sa fudbalskim ljudima u Danskoj.

Oglasio se i Fudbalski savez Danske, koji je rekao da je "Eriksen'' svestan i da je na daljim ispitivanjima u bolnici "Rigshospitalet".

Eriksen se srušio na teren u 43. minutu, nakon čega ga je reanimirao medicinski tim, a potom je iznet sa terena sa maskom za kiseonik, u svesnom stanju.

I UEFA je rekla da je Erikson u stabilnom stanju u bolnici.

Utakmica će uskoro da se nastavi.

Oglasio se i Eriksenov agent koji je saopštio kako je Eriksen stabilno, može da diše i govori.

Evo ko je heroj Danske.

Zanimljiva scena na stadionu. Danci i Finci se dovikuju - Eriksen, Eriksen.

Oglasila se i Uefa vezano za slučaj Eriksen.

Stigle su prve informcija iz Danske za Eriksena i vesti su dobre.

Sa tribina je na teren ušla i devojka Kristijana Eriksena koju je obezbeđenje zaustavilo da dođe do njega.

Ceo svet je u šoku zbog nemilih scena.

Eriksena iznose sa terena! Igrači Finske su napustili teren.

43. minut - Nemila scena. Eriksen je pao na zemlju i izgubio svest. Meč je prekinut, ušla je i hitna pomoć. Svi se hvataju za glavu, nikome nije jasno šta se desilo. Utakmica je prekinuta, igrači su se okupili oko Eriksena kako svet ne bi gledao nemile scene, ceo stadion je u suzama. Naime, Eriksen je imao kontakt sa loptom i onda je prosto završio na zemlji. U prvi mah niko nije shvatio šta se dešava, ali ubzo su svi pritrčali da pomognu. Ceo svet se nada dobrim vestima, a deluje sve veoma ozbiljno.

40. minut - Probao je ponovo Brajtvajt iz okreta sa ivice šesnaesterca, ali dosta je to bilo neprecizno.

35. minut - Nakon nekoliko sjanih šansi za Dance tempo igre drastično je opao.

22. minut - Posle kornera Erkisena, probao je Dilejni iz poluvoleja, ali lopta ide daleko preko prečke Hradeckog.

18. minut - Probao je sada Eriksen sa ivice šesnaesterca šutem u kontra ugao, ali sjajna odbrana Hradeckog.

15. minut - Hojbjerg je probao glavom, ponovo posle centaršuta sa leve strane, ali odlična odbrana Hradeckog koji je izvukao loptu ispod prečke.

12. minut - Sjajna šansa za Vinda koji je probao glavom posle centaršuta Eriksena, ali pore gola Finaca. Hradecki je na velikim mukama danas.

4. minut - Žuti karton za Loda zbog oštrog starta.

1. minut - Utakmica je počela.

Danska: Šmajhel – Vas, Kjer, Kristensen, Mele – Hojbjerg, Dilejni, Juraji, Eriksen, Brajtvajt – Vind

Finska: Hradecki – Toivo, Arajuri, O'Šegnesi – Raitala, Lod, Sparv, Kamara, Uronen – Pohjanpalo, Puki

Stadion: Parken (Kopenhagen)

Sudija: Entoni Tejlor (Engleska)

U ovoj grupi su još jedan od glavnih favorita EURA Belgija i Rusija.

Njihov susret na programu je u 21h u Sankt Peterburgu

Danska ima veoma respektabilnan nacionalni tim, a od eliminacije na Mundijalu u Rusiji od Hrvatske na penale izgubila je samo dve utakmice do sada.

Danci su osvojili maksimalnih devet bodova iz tri utakmice na startu kvalifikacija za Mundijal u Kataru. Bili su impresivni, postigli su 14 golova, a nisu pripimili nijedan. Na dve provere uoči Evropskog prvenstva remizirali su sa Nemcima (1:1) i rutinski savladali Bosnu i Hercegovinu (2:0).

Temu Puki, Finska

Finskoj je ovo biti prvo učešće na velikim takmičenjima. Ovoj generaciji je uspelo nešto što nije nekim prethodnim, čiji je vođa na terenu bio najbolji finski fudbaler svih vremena Jari Litmanen. Finci su u kvalifikacijama za ovo Evropsko prvenstvo ostavili iza sebe u grupi Grčku, Bosnu i Hercegovinu i Jermeniju i napravili najveći uspeh u istoriji fudbala ove skandinavske zemlje.