ZBORNAJA VIDELA MOĆNE ĐAVOLE: Belgija ubedljivo savladala Rusiju i krenula u pohod na evropsku TITULU! VIDEO

Evropsko prvenstvo

U drugoj utakmici grupe B na Evropskom prvetstvu u Sankt Peterburgu Belgija je savladala Rusiju sa 3:0.

Dvostruki strelac bio je Romelu Lukaku, koji je postigao golove u 10. i 88. minutu. On je posle prvog gola otišao do televizijske kamere i uzviknuo: "Volim te Kris", kao podršku saigraču iz Intera, danskom reprezentativcu Kristijanu Eriksenu, koji se tokom današnje utakmice sa Finskom srušio na travu.

Gol za Belgiju postigao je i Tomas Menije u 34. minutu. On je bio i asistent kod trećeg pogotka.

Uoči utakmice navijači su zviždali belgijskim fudbalerima, koji su kleknuli na travu u znak borbe protiv rasizma.

Ruski fudbaleri su za to vreme stajali.

U drugom kolu Belgija će 17. juna igrati protiv Danske u Kopenhagenu, a Rusija će dan ranije u Sankt Peterburgu igrati protiv Finske.

KRAJ MEČA

1 / 4 Foto: EPA

DRUGO POLUVREME:

88. minut - GOOL 0:3, LUKAKU, sjajno ga je uposlio Menije, a ovaj manirom rasnog strelca zatresao mrežu

86. minut - Azaru se u finišu utakmicu jedino igra fudbal, igrač Reala se baš uželeo lopte

80. minut - Prilično dosadno drugo poluvreme, Rusija pokušava ali ne uspeva da stvori ozbiljniju šansu, dok Belgija čini se igra sa pola gasa.

Rusija, Belgija

73. minut - Umesto Mertensa u igri je Azar.

63. minut- Umesto Čeriševa koji je proveo svega pola sata na terenu, u igri je Mirančuk.

58. minut - Opao je ritam utakmice, Belgijanci kontrolišu dešavanja na terenu

51. minut - Rusi su krenuli ofanzivnije u drugom poluvremenu, bez pravih prilika.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

PRVO POLUVREME:

45 + 2. minut - Završeno je prvo poluvreme

40. minut - Belgijanci kontrolišu utakmicu

34. minut - GOOL 0:2, MENIJE, Iskoristio je novu grešku odbrane Rusije, tačnije golmana Šunjina, i odbitak koji jedošao do njega, lagano prosledio l u gol i to samo 7 minuta nakon što je ušao u igru.

30, minut - I Kuzjaev je izašao iz igre , posledice sudara sa Kastanjom su vidljive na njegovom licu, ušao je Čerišev.

27. minut - Umesto povređenog Kastanja u igri je Menije

Rusija

18. minut - Velika šansa za Belgiju, Dendoker je loše šutirao uiz izgledne pozicije.Lukaku je sjajno prošao i namestio mu maltene zicer. 16. minut - Ruse nije pokolebalo, vođstvo Belgijanaca hrabro igraju i pokušavaju da izjednače

10. minut - GOOL, 0:1, LUKAKU- Veliku grešku Semjonova koristi sjajni golgeter i plasira lloptu u nebranjeni deo mreže. U prvom momentu činilo se da je ofsajd, ali ništa od toga, pošto je Semjonov izgubio loptu.

5. minut - Rusi su krenuli hrabro protiv favorizovane Belgije, bez respekta.

1. minut - Utakmica je počela

Pred početak meča Belgijanci su odbili da kleknu u znak borbe protiv rasizna što je izazvalo zvižduke stadiona u Sankt Peterburgu prepunog ruskih navijača

Belgija

Stadion: Krestovski (Sankt Peterburg)

Sudija: Matje Lahoz (Španija)

Belgijanci se nadaju najboljem rezultatu na ovom prvenstvu, dok Rusi sa izmenjenim timom misle da mogu nadmašiti rezultat sa Svetskog prvenstva, kada su ih Hrvati savladali u četvrtfinalu.

"Odlično poznajemo Rusiju, već smo igrali i znamo da će to biti teška utakmica. Igra će biti energetski vrlo zahtevna, to je sigurno. Spemni smo za težak meč, ali i srećni jer se igra pred navijačima", rekao je golman Belgije i Real Madrida, Tibo Kurtoa.

Na stadionu Zenita je maksimalno dozvoljeno 33.900 gledalaca.

"Belgija jeste favorit, igraju sjajnim stilom i snažni su u svakom pogledu, mada nijednoj ekipi nije lako kada igra bez lidera, što De Brujne jeste. Mi želimo da igramo, a ne da se borimo, jer borba je drugi vid sporta. Spremili smo nekoliko varijanti, ali pamtim kako su neprelazni u duelima, snažni ali i organizovani u igri. Ali, mi savršeno znamo šta da očekujemo i imamo plan koji treba da realizujemo na terenu. Iskustva nam ne nedostaje, jer smo analizirali sve utakmice sa njima", istakao je Artjom Dzjuba, kapiten selekcije Rusije i napadač Zenita.