ŠVAJCARSKA SRUŠILA SVETSKOG ŠAMPIONA! Spektakl za INFARKT u Bukureštu: Francuzi idu kući! VIDEO

euro 2020

Fudbaleri Švajcarske eliminisali su Francusku nakon boljeg izvođenja jedanaesterca 3:3 i 5:4 u penal seriji i plasirali se u četvrfinale Evropskog prvenstva!

Švajcarci su poveli u 15. minutu preko Seferovića, imali penal u 55. za 0:2, koji je odbranio Ljoris, a onda je u 59. bilo 2:1, golovima Benzeme, da bi u 75. Pogba pogodio za 3:1. Švajcarci su se ipak nekako podigli iz mrtvih, Seferović u 81. i Gavranović u 90. odveli su novi meč u produžetke

U produžecima nije bilo golova pa se prsitupilo izvođenju jedanaesteraca.

Tragičar jebio Kilijan Mbape čiji je šut u poslednjoj seriji odbranio Zomer.

Svetski prvak ide kući.

KRAJ MEČA

PENALI:

5:5 - Mbape, brani Zomer, Švajcarska je u četvrtfinalu.

0:1 - Gavranović pod prečku

Penali će rešiti pobednika ovog fantastičnog duela, prvi pucaju Švajcarci.

DRUGI PRODUŽETAK:

119. minut - Pokušao je Žiru glavom Zomer brani paradom

114. minut - Pokušao je i Žiru ali nije dobro zahvatio loptu

111. minut - Ponovo Mbape, obrukao se i on izglednoj poziciji, lopta mu je prešla preko noge

109. minut - Mbape je najpre odlično šutirao ,ali zamalo pored gola

PRVI PRODUŽETAK:

101.minut - Igra se otvoreno na obe strane šanse se samo nižu ni jedni ni drugi ne žele penale izgleda.

94. minut - Kakva šansa za Francuze Pavard je šutirao ali brani Zomer fantastično

92.minut - Umesto umornog Benzeme u igri je Žiru.

Gavranovic

DRUGO POLUVREME:

90 + 4 minut - Kakva šansa za Francuze Koman pogađa prečku u bukvalno poslednjoj sekundi.

90. minut + 1- GOOL 3:3, Gavranović, neverovatan meč, kakav povratak Švajcaraca, sjajan udarac sa preko 20 metara od gola, Ljoris nemoćan.

87. minut - Švajcarska pritiska svim silama u finišu, drama u Bukureštu

81. minut - GOOL 3:2, ponovo Seferović, sjajno je pogodio mrežu Ljorisa i to ponovo glavom nakon centaršuta Mbapua

75. minut - GOOL 3:1, fantastičan udarac Pola Pogbe, skinuo je paučinu na golu Zomera.

65. minut - Francuzi igraju kao preporođeni nakon dva postignuta gola, Švajcarci u totalnom šoku, treći gol visi u vazduhu!

Karim Benzema

59. minut - GOOL 2:1, opet Benzema, fantastična akcija Francuza, Grizman je odradio najveći deo posla m, uposlio Benzemu koji se poklonio i glavom sa dva metra zatresao mrežu.

57. minut - GOOL , 1:1, Benzema, sjajno je Mbape proigrao Benzemu koji se odlično snašao i rutinski savladao Zomer

53. minut - Penal za Švajcarsku. Argentinski sudija je nakon gledanja VAR pokazao na belu tačku. Rodrigez je propustio veliku šansu da duplira prednost, Ljoris je fantastiučno odbranio.

48. minut - Velika šansa za Švajcarsku nakon brze kontre, ali Embolo se nije snašao pred Ljorisem

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

1 / 5 Foto: EPA / Marko Đurica

PRVO POLUVREME:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme

40. minut- Opao je ritam meča

33. minut - Obostrano otvoren meč u Bukureštu, Švajcarce je okuražio vodeći gol, dok Francuzi logično žele što pre da izjednače.

28. minut - Rabio tuče za malo pored gola.

25. minut - Opet je pokušao Mbape, njegov udarac iz slobodnjaka izblokirao je živi zid, lopta je ponovo došla do njega šutirao je silovito, ali neprecizno.

19. minut - Sjajna dubinska lopta Pogbe ka Mbapeu, ali Kilijan nije dobro primio loptu i šansa je propala.

15. minut - GOOL 0:1, Seferović, sjajan udarac glavom centarfora Švajcarske nakon centaršuta Zubera sa leva strane

8. minut - Francuzi su od starta krenuli jako u želji da što pre slome Švajcarce.

3. minut - Prva šansa za Francusku pokušao je Varan nakon prekida

1. minut - Utakmica je počela

SASTAVI TIMOVA:

FRANCUSKA: Ljoris - Varan, Lengle, Kimpembe - Pavar, Kante, Pogba, Rabio - Grizman, Mbape, Benzema.

ŠVAJCARSKA: Zomer - Elvedi, Akanđi, Rodrigez - Vidmer, Frojler, Džaka, Zuber - Šaćiri, Seferović, Embolo.

Stadion: Nacionalni (Bukurešt)

Sudija: Fernando Rapalini (Argentina)

Francuzi su grupnu fazu u u tzv grupi smrti završili na prvom mestu sa 5 bodova ispred Nemačke i Portugala.

Trikolori su nakom trijumfa nad Nemačkom od 1:0, odigrali nerešeno sa Mađarskom i Portugalijom 1:1 i 2:2.

Sa druge strane Švajcarska je zauzela treće mesto u grupi A sa 4 boda.

Najpre su remizirali sa Velsom (1:1), a potom ubedljivo poraženi od Italije (3:0).

U odlučujećem meču za prolaz dalje Švajcarska je savladala Tursku sa 3:1 i izborila plasman u osminu finala.