REMI ZVEZDE NA GENERALNOJ PROBI: Austrijanci TUKLI i dobili dva PENALA! Debitovali Dragović i Dioni! VIDEO

PRIPREME

Fudbaleri Crvene zvezde igrali su danas nerešeno 1:1 sa Šturmom u Gracu, u poslednjoj pripremnoj utakmici.

Zvezda je povela u 11. minutu golom El Fardua Bena.

1 / 6 Foto: Starsportphoto

Šturm je imao dva penala.

Prvi je odbranio Milan Borjan, dok potom rezervista Zoran Popović nije uspeo da zaustavi udarac, pa je austrijski klub izjednačio.

Tok meča:

DRUGO POLUVREME:

90. minut- Kakav šut mladog i Stanića još bolja parada golmana Šturma

82. minut - Novi penal za Šturm, Kitešvili ne greši ovog puta

70. minut- Borjan brani šut Janšera, sjajno brani kapiten Zvezde

65. minut - Stativa, nakon centaršuta Ivanića Ben najbolji u skoku ali lopta pogađa stativu

Zvezda

60. minut - Umesto Rodića u igri je Eraković

58. minut - Sjajna šansa za Zvezdu nakon kornera, ali je Rodić izblokiran

49. minut - Babić je skrivio penal startom nad Eboeom, ali šut Janšera sa 11 metara sjajno je zaustavio Milan Borjan!

46. minut -Promenio je formaciju Dejan Stanković. Iz igre je izašao Dragović, a ušao Nikola Krstović i u nastavku meča Zvezda će igrati u formaciji 4-2-3-1

Zvezda

PRVO POLUVREME:

42. minut - Austrijanci prete u finišu prvog poluvremena, nervoza na terenu, mnogo grubih faulova igrača Šturma. Zvezdini igrači su revoltirani.

39. minut - Nikolić se povredio, zamenio ga je Petrović

Zvezda

35. minut - Nova sjajna akcija crveno-belih Katai je zalomio čuvara, uposlio Bakajoka, koji je na drugoj strani pronašao Rodića, ali levi bek Zvezde je bio neprecizan i šutira daleko preko gola.

27.minut - Sjajna šansa za Crvenu zvezdu, nakon odlične timske akcije , lopta dolazi do Kataija, koji vara golmana i umesto da plasira loptu mrežu šutira daleko preko prečke

17. minut - Kakva šansa za Zvezdu, centrirao je Katai, loptu zakačio Ivanića, Babić se obrukao i promašio celu loptu iz stopostopne šanse

Zvezda

10. min - GOOL, 1:0, Ben - Katastrofalna greška odbrane Austrijanaca, Ivanić je ukrao loptu, uposlio Bena koji obilazi golmana i rutinski šalje loptu u mrežu.

5. minut - Austrijanci imaju inicijativu, pritisli su crveno-bele na svoju polovinu i napravili dve šanse, srećom bez posledica po srpskog šampiona.

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda

SASTAVI:

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Dragović, Pankov, Babić - Bakajoko, Sanogo, Nikolić, Rodić - Ivanić, Katai, Ben

Ovo će biti poslednja provera crveno-belih na pripremama u Austriji.

Zvezda je zabeležila sve tri pobede savladala je austrijski GAK sa 4:0, grčki Aris sa 2:1 i rumunski Arđeš sa 3:0

U prvoj utakmici šef stručnog štaba Dejan Stanković podelio je minutažu svima po 45 minuta, dok je protiv Arisa već počeo da kristališe prvu postavu, pa su igrači na terenu proveli 60. 65 minuta

Protiv Arđeša Stanković je izveo kombinovanu postavu, pa se očekuje da u generalnoj probi šef stručnog štaba izvede ekipu koja će istrčati na teren protiv Vojvodine na premijeri novog šampionata Srbije.