TUČA KOJA JE OBELEŽILA POBEDU KAIRATA: Opšti metež na terenu FOTO

NIJE SE ZNALO KO KOGA UDARA

Fudbaleri Crvene zvezde igraće protiv Kairata u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto je kazahstanski tim u dvomeču prve runde savladao Makabi Haifu. Posle 1:1 u Izraelu, sastav iz Almatija je slavio u revanšu na svom terenu sa 2:0.

Nekadašnji napadač moskovskog CSKA Vagner Lav doveo je Kairat do prednosti u 10. minutu. Posle dobre akcije domaćina, lopta je stigla do Aibola Abikena, koji je sjajno proigrao brazilskog špica za rutinsku egzekuciju sa sedam metara.

Taj rezultat ostao je aktuelan do 66. kada je Abiken iskoristio veliku grešku u odbrani rivala, postavio konačan rezultat i poslao Kairat na Zvezdu.

Treba pomenuti da je na kraju meča došlo do tuče igrača oba tima posle čega je meč produžen za šest minuta.

Kairat, Makabi Haifa

Srpski šampion će posle šest godina ponovo na megdan kazahstanskom predstavniku. Okršaj iz 2015. završen je neslavno, pošto su crveno-beli izgubili u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope ukupnim rezultatom 4:1 i doživeli najranije ispadanje sa evro scene u istoriji.

Prva utakmica igra se u utorak ili sredu u Almatiju, dok je revanš sedam dana kasnije u Beogradu.