ČOVIĆ ZA SPAS SRPSKOG FUDBALA: Vojvodina slavila u Litvaniji, EVROGOLOM za špice!

liga konferencija

Fudbaleri Vojvodine savladali su litvanski Panevežis na gostovanju rezultatom 1:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Jedini pogodak na meču postigao je Nemanja Čović u 70. minutu fantastičnim udarcem iskosa sa desne strane, šutirao je u bliži golmanov ugao, a lopta se od prečke odbila u gol.

Utakmica je bila tvrda bez puno pravih prilika.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu, imao je upravo Čović u 42. minutu Posle sjajne uigrane akcije iz kornera, ostao je sam na petercu, odlično je gađao glavom, ali se istakao golman Golas.

Domaćini su imali najbolju priliku u 64. minutu, ali se istakao Kovačević i blokirao šut Sarponga iz izgledne situacije.

Nakon vodećeg gola Vojvodina je do kraja uspela da se odbrani od naleta domaćih i upiše veliku pobedu pred revanš na "Karađorđu" za sedam dana.