ŠEST GOLOVA U MILANOVCU: TSC blista, Krstajić zadovoljan

Superliga Srbije

Fudbaleri TSC-a su kao gosti savladali Metalac u Gornjem Milanovu rezultatom 4:2, što im je druga pobeda u prva dva kola Linglong Superlige, a Milanovčani su upisali prvi poraz posle startnog remija protiv Radnika.

Domaći su poveli u 14. minutu meča golom Cvetkovića posle loše intervencije Krsmanovića u kaznenom prostoru gostiju. Samo tri minuta kasnije, izjednačio je kapiten Tomanović na asistenciju Nenada Lukića.

Potpuni preokret dogodio se već u 20. minutu meča kada je golman Savić loše ispucao loptu, gosti su je oduzeli, a onda Mihajlo Banjac prelepim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio za 1:2.

Tek što je počelo drugo poluvreme, TSC je sa još dva gola rešio pitanje pobednika. Igrao se 50. minut meča kada su gosti izveli brzu akciju po levoj strani, Krsmanović je prosledio lopzu u kazneni prostor gde je Đoro Zec umakao pažnji defanzivaca Metalca i potom preciznim udarcem savladao golmana Savića - 1:3.

Dva minuta kasnije još lepša akcija TSC-a, ovoga puta su delovali sa desne strane, a na kraju Nenad Lukić petom šalje loptu u kazneni prostor gde je opet utrčao Đoro Zec i ovoga puta iskosa sa desne strane postigao svoj drugi gol za 1:4.

U 63. minutu posle kornera sa desne strane najviši u skoku pred golom TSC-a bio je Stojić, ali lopta je pogodila stativu. Ipak, ono što mu tada nije uspelo, jeste u 90. minutu meča, takođe posle kornera sa desne strane. Ponovo je Stojić zahvatio loptu, a ovoga puta ona završava u desnom uglu Filipovićevog gola - 2:4.

Trener TSC-a Mladen Krstajić posle meča je rekao:

"Još nismo u takmičarskom ritmu. Utakmica je bila dobra za publiku, sa preokretom. Momci, sve čestitke, ne znam šta više da kažem, osim da je ovo jedno od težih gostovanja u Srbiji", rekao je Krstajić posle utakmice za Arenu.

Trener Metalca Žarko Lazetić čestitao je ekipi TSC-a na pobedi.

"Nismo igrali loše, imali smo mnogo šansi i dobrih situacija. Razlika je bila u tome što je TSC sve svoje prilike koristio, to govori o njihovoj ozbiljnosti. Težak poraz za nas, moraćemo da poradimo na mnogim stvarima", kazao je Lazetić.