STATIVA, PLJUSAK I CRVENI KARTON U NOVOM SADU: Vojvodina poražena od favorizovanih Austrijanaca: Srpski klub kažnjen za greške!

liga konferencija

Fudbaleri Vojvodine poraženi su od austrijskog LASK-a u prvom meču trećeg kola Lige konferencije rezultatom 0:1

Austrijanci su stigli kao favorit u Novi Sad i od početka su zaigrali ofanzivno.

Prvu veliku šansu imali su u 26. minutu, sa ivice šesnaesterca šutirao je Šmit, a nedugo zatim i Pocman. Simić je u obe situacije bio skoncentrisan.

Vojvodina je pokušavala iz kontranapada, a svakako je najopasniji bio posle pokušaja Mrkaića,ali je lopta je završila pokraj gola.

Trener Novosađana Slavoljub Đorđević pokušao je sa promenama na startu drugog poluvremena.

Ušli su Zukić i Kabić i momentalno uneli energiju u napad ekipe.

Usledila je najbolja prilika na susretu kada je odapeo Nemanja Čović sa dvadesetak metara i zatresao stativu.

Utakmica je potom prekinuta zbog jakog pljuska u Novom Sadu, usled čega su navijači sa istočne tribine morali da napuste "Karađorđe" ne bi li pronašli sklonište.

Lask je poveo u 70 minutu. Ostavljeno je previše prostora Mikoriju koji je prihvatio povratnu loptu i poslao je u nebranjen ugao Simićevog gola.

Vojvodina je pokušala da uzvrati, ali je da stvar bude gora Cucin dobio direktan crveni karton u samoj završnici.

Start jeste bio iza leđa, ali utisak je da je preoštra kazna sudije Mihaela Fabrija.