PLEJ-OF LIGE KONFERENCIJA: Pobeda Rome na debiju Morinja, Bazel siguran protiv Hamarbija! VIDEO

evropa

Fudbaleri Rome pobedili su večeras na gostovanju ekipu Trabzonspora sa 2:1, u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu konferencija.

Romu je u 55. minutu u vodjstvo doveo Lorenco Pelegrini, da bi glavom u 64. minutu izjednačio Andreas Kornelijus.

Pobedu rimskom timu doneo je Eldor Šomurodov u 81. minutu meča.

Ovo je portugalskom treneru Žozeu Morinju bio prvi zvanični meč na klupi italijanskog tima.

Bazel je sa 3:1 na svom terenu pobedio Hamarbi.

Domaći tim je poveo golom Artura u 30. minutu, da bi švedskom timu izjednačenje doneo Abdul Halili u 71. minutu.

Artur je do kraja meča postigao još dva gola za domaći tim, u 87. i 90. minutu, kada je bio precizan sa penala.

Ranije danas ubedljivu pobedu zabeležila je ekipa Union Berlina na gostovanju finskom KuPS-u (4:0).

Taivo Avoni bio je strelac u sedmom i 31. minutu, Maks Kruze je gol postigao u 29. minutu, a poslednji gol za ekipu iz Berlina postigao je Andreas Voglzamer u drugom minutu nadoknade drugog poluvremena.

Rezultati do sada odigranih utakmica: Šahtjor Karagandi - Makabi Tel Aviv 1:2 Flora - Šamrok 4:2 KuPS - Union Berlin 0:4 Karabag Agdam - Aberdin 1:0 Rakov - Gent 1:0 Hapoel Ber Ševa - Anortozis 0:0 LASK - Sent Džonston 1:1 Nefči - Makabi Haifa 3:3 Viktorija Plzenj - CSKA Sofija 2:0 Riga - Linkoln 1:1 Žalgiris - Bode/Glimt 2:2 Bazel - Hamarbi 3:1 Fola Eš - Kairat 1:4 Trabzonspor - Roma 1:2