SENZACIJA U LIGI KONFERENCIJI: Totenhem poražen u Portugalu! Rijeka u nadoknadi ispustila pobedu u Solunu

Fudbaleri portugalskog kluba Fereira pobedili su večeras na svom terenu Totenhem sa 1:0, u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu konferencija.

Pobedu domaćem timu doneo je Lukas Silva u poslednjem minutu prvog poluvremena. Totenhem, koji je u Portugal doputovao sa drugim timom, nije uputio niti jedan šut u okvir gola.

Fudbaleri Rijeke su golom Ivana Lepinjice u 33. minutu imali prednost protiv PAOK-a u Solunu sve do 94. minuta kada je Niko Galešić zatresao sopstvenu mrežu i tako doneo grčkom timu izjednačenje.

Anderleht i Vitese su odigrali nerešeno 3:3, u meču u kojem je belgijski tim do izjednačenja stigao u 90. minutu golom Jarija Versharena, a potom i propustio šansu da pobedi pošto Lior Refaelov nije iskoristio penal u 95. minutu.

Fejnord je na svom terenu bio ubedljiv protiv Elfsborga pobedivši sa 5:0 i izvesno će biti učesnik Lige konferencija, a na dobrom putu da to ostvari je i češki Jablonec koji je kao domaćin bio bolji od Žiline sa 5:1.

Revanš utakmice se igraju za nedelju dana.

Rezultati večeras odigranih mečeva: Šahtjor Karagandi - Makabi Tel Aviv 1:2 Flora - Šamrok 4:2 KuPS - Union Berlin 0:4 Karabag Agdam - Aberdin 1:0 Rakov - Gent 1:0 Hapoel Ber Ševa - Anortozis 0:0 LASK - Sent Džonston 1:1 Nefči - Makabi Haifa 3:3 Viktorija Plzenj - CSKA Sofija 2:0 Riga - Linkoln 1:1 Žalgiris - Bode/Glimt 2:2 Bazel - Hamarbi 3:1 Fola Eš - Kairat 1:4 Trabzonspor - Roma 1:2 Anderleht - Vitese 3:3 Fajenord - Elfsborg 5:0 Jablonec - Žilina 5:1 PAOK - Rijeka 1:1 Ren - Rozenborg 2:0 Sivaspor - Kopenhagen 1:2 Fereira - Totenhem 1:0