KVALIFIKACIJE ZA SP U KATARU: Remi Republike Irske i Azerbejdžana, Rusija sigurna na Kipru! VIDEO

2022

Fudbaleri Republike Irske i Azerbejdžana odigrali su danas u Dablinu nerešeno 1:1, u četvrtom kolu Grupe A kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Poveo je Azerbejdžan golom Emina Mahmudova u prvom minutu nadoknade poluvremena, da bi izjednačenje Irskoj doneo Šejn Dafi u 87. minutu.

Obe selekcije su posle četiri kola zabeležile bo jedan bod.

U narednom kolu, Irska će dočekati Srbiju, dok će Azerbejdžan ugostiti Portugal.

U Grupi H Rusija je u gostima pobedila Kipar sa 2:0, golovima Aleksandra Erokina u šestom i Rifata Zemaletdinova u 55. minutu.

U istoj grupi, Slovenija je na svom terenu pobedila Maltu sa 1:0, golom Sandija Lovrića iz penala u 45. minutu.

Norveška je, u Grupi G, pobedila u gostima Letoniju sa 2:0, a strelci su bili Erling Haland iz penala u 20. i Mohameda Elijonusija u 66. minutu.

Ranije danas, Finska je kao domaćin pobedila Kazahstan sa 1:0, golom ;Joela Pohjanpala u 60. minutu.