GALSKI PETLOVI PREOKRETOM STIGLI DO FINALA Dešan: Pokazali smo snažan karakter, učinićemo sve da osvojimo trofej!

LIGA NACIJA

Selektor fudbalske reprezentacije Francuske Didije Dešan rekao je da je njegova ekipa pokazala snažan karakter u pobedi protiv Belgije, u polufinalu Lige nacija.

"Oni su postigli dva gola tokom 20 minuta svoje sjajne igre u prvom poluvremenu. Pobeda u ovakvom meču pokazuje snagu karaktera ekipe. Igrači nikad ne odustaju. Mislim da na poluvremenu nije bilo mnogo ljudi koji su verovali da to možemo", rekao je Dešan posle utakmice.

Fudbaleri Francuske plasirali su se u finale Lige nacija pošto su u Torinu pobedili selekciju Belgije sa 3:2.

Francuska

Belgija je vodila golovima Janika Karaska u 37. i Romelua Lukakua u 40. minutu, da bi Francuska do preokreta došla preko Karima Benzeme u 62, Kilijana Mbapea u 69. minutu iz penala i Tea Ernandesa u 90. minutu.

Protivnik u finalu biće im selekcija Španije, koja je u sredu pobedila Italiju sa 2:1.

"Došli smo ovde da igramo finale i sada ćemo se boriti za trofej. Učinićemo sve da ga osvojimo", naveo je selektor Francuske.

Finale Francuske i Španije na programu je u nedelju od 20.45 u Milanu.