MESI KONAČNO PRORADIO I DONEO POBEDU PSŽ-u PROTIV LAJPCIGA: Ajaks i Real Madrid pregazili protivnike, LUDNICA u Madridu! VIDEO

liga šampiona

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras u Madridu ekipu Atletika sa 3:2, u utakmici trećeg kola Grupe B Lige šampiona.

Liverpul je poveo sa 2:0 golovima Mohameda Salaha u osmom i Nabija Keite u 13. minutu, a Atletiko je izjednačio preko Antoana Grizmana, u 20. i 34. minutu. Pobedu ekipi Jirgena Klopa doneo je Salah pogotkom sa penala u 76. minutu.

"Redsi" su poveli u osmom minutu golom Salaha koji je predriblao nekoliko igrača Atletika i šutirao sa ivice kaznenog prostora. Pet minuta kasnije odbijena lopta je stigla do Keite na ivici šesnaesterca koji je bez oklevanja šutirao iz prve i primirao Oblaka da ponovo vadi loptu iz mreže.

Atletiko se, ipak, brzo vratio u meč. Koke je u 21. minutu šutirao, a loptu je gol skrenuo Grizman, koji je 14 minuta kasnije prošao kroz odbranu i preciznim šutem savlado Alisona i izjednačio na 2:2.

Francuz je na početku drugog poluvremena postao tragičar, pošto je u 52. minutu dobio direktan crveni karton pošto je nogom u glavu udario Roberta Firmina.

Nakon toga nije bilo velikih uzbudjenja sve do 76. minuta kada je Mario Ermoso skrivio penal i omogućio Salahu da donese vodjstvo Liverpulu.

Nekoliko minuta kasnije sudija Danijel Zibert je pokazao na belu tačku i na drugoj strani pošto je Diogo Žota oborio Hosea Himesena, ali je posle konsultacije sa VAR-om promenio odluku.

Liverpul je prvi na tabeli sa maksimalnih devet bodova, dok je Atletiko drugi sa četiri, koliko ima i Porto koji je večeras na svom terenu pobedio Milan sa 1:0 golom Luisa Dijasa u 65. minutu.

Milan je poslednji na tabeli bez bodova.

U narednom kolu, Liverpul će dočekati Atletiko, a Porto gostuje Milanu.

Fudbaleri Real Madrida ubedljivo su savladali Šahtjor na gostovanju rezultatom 5:0, u trećem kolu grupe D.

Izabranici Karla Ančelotija zaboravili su neprijatan poraz od Šerifa u prošloj rundi i naprosto pregazili ukrajinsku ekipu.

Nakon prvih 45 minuta nije delovalo da bi moglo da dođe do ovakvog epiloga – i rezultata.

Jedini pogodak, tačnije autogol Krivcova, viđen je u 37. minutu.

Real je u nastavku priredio blickrig u periodu od 51. do 65. minuta, kada je centralna figura bio Vinisijus.

On je najpre postigao dva gola, da bi potom i asistirao Rodrigu. Konačan rezultat u nadoknadi vremena postavio je Karim Benzema.

Real se ovom pobedom izjednačio na čelu tabele sa Šerifom, dok je Šahtjor ostao na začelju sa jednim osvojenim bodom.

U drugom meču ove grupe, Inter, koji je bio pod imperativom trijumfa, savladao je Šerif – 3:1.

Nerazurima nije bilo lako. Poveli su preko Džeka u 34, da bi Til izjednačio u 52. minutu.

Novo iznenađenje sprečili su Vidal i De Fraj u narednih petnaestak minuta i tako doneli prvu pobedu šampionu Italije u eliti ove sezone.

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Lajpcig 3:2 (1:1), u meču trećeg kola grupne faze Lige šampiona.

Bila je to sjajna utakmica na "Parku prinčeva", koja je obilovala golovima i preokretima.

PSŽ je sada prvi u svojoj grupi sa sedam osvojenih bodova, dok je Lajpcig poslednji u grupi A bez osvojenog boda.

Meč su obeležili dvostruki strelac Lionel Mesi i strelac prvog, asistent kod drugog gola i čovek koji je iznudio penal za treći gol – Kilijan Mbape.

Prvu šansu imao je Lanijer u četvrtom minutu, kada je gađao u donji desni ugao, ali mu je šut odlično odbranio Kejlor Navas.

Navas se istakao i odbranom u sedmom minutu, kada je odbranio udarac glavom Andrea Silve, da bi PSŽ dva minuta kasnije poveo.

Mbape je istrčao kontru i u 9. minutu pogodio donji levi ugao za 1:0.

Izjednačenje je u 28. minutu doneo Andre Silva.

Ispratio je dobru loptu koju je sa leve strane poslao Anhelinjo na drugu stativu i pogodio za 1:1.

Preokret je doneo Mukijele u 57. minutu.

Ponovo je Anhelinjo bio asistent.

Poslao je perfektnu loptu na peterac i Mukijele je sa pet metara zakucao u mrežu.

I onda na scenu stupa Lionel Mesi.

Mbape je ukrao loptu, sa desne strane proigrao Mesija, koji sa 10 metara u 67. minutu donosi izjednačenje.

U 74. minutu, Mesi pogađa za potpuni preokret.

Srušen je Mbape u kaznenom prostoru i sudija je pokazao na belu tačku.

Mesi je "panenkom" matirao golmana i pogodio za 3:2.

To je bio konačan rezultat ovog meča.

Mogao je PSŽ i ubedljivije da slavi, ali je Mbape promašio penal u 94. minutu. Mesi mu je dao da izvede penal, iako je mogao da upiše het-trik.

Kraj mečeva!

90. minut - PSŽ je dobio penal u nadoknadi, ali Mbape je promašio.

90. minut - Real u nadoknadi golom Karima Benzeme dolazi do velike prednosti. Njegov pogodak pogledajte OVDE.

82. minut - Dosuđen je penal za Atletiko Madrid, ali posle gledanja u VAR sudija je promenio odluku i penal je poništen, a zbog čega vidite OVDE.

76. minut - Liverpul vodi u Madridu golom Salaha. Gol Egipćanina vidite OVDE.

74. minut - Mesi sa penala donosi preokret PSŽ-u protiv Lajpciga.

72. minut - Aler postiže četvrti pogodak za Ajaks.

67. minut - Mesi donosi izjednačenje PSŽ-u protiv Lajcpiga.

67. minut - Rodrigo postiže četvrti pogodak za Real u Ukrajini, dok De Fraj uvećava prednost Intera protiv Šerifa. Šou Brazilaca u Ukrajini pogledajte OVDE.

65. minut - Porto vodi protiv Milana. Gol pogledajte OVDE.

58. minut - Inter ponovo vodi protiv Šerifa golov Vidala, dok Real ima sada čak tri gola prednosi. Gol vidite OVDE.

57. minut - Mukiele donosi prednost Lajpcigu u Parizu!

57. minut - Antoni postiže treći pogodak za Ajaks koji ima ubedljivu prednost.

53. minut - Šerif je izjednačio u Milanu protiv Intera. Gol vidite OVDE.

52. minut - Cveni karton za Grizmana koji je postigao dva gola večeras.

51. minut - Real duplira prednost u Ukrajini. Gol pogledajte OVDE.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Nerealna scena na treningu PSŽ-a.

45. minut - Završena su poluvremena na svim utakmicama.

38. minut - Real Madrid vodi u Ukrajini autogolom domaćina. Autogol možete videti OVDE.

34. minut - Još jedan gol Grizmana i egla je u Madridu. Njegov drugi pogodak vidite OVDE.

35. minut - Inter u Milanu vodi protiv Šerifa. Gol Džeka pogledajte OVDE.

28. minut - Lajpcig je izjednačio u Parizu golom Silve.

25. minut - Blind duplira prednost Ajaksa. Kako je sve igledalo pogledajte OVDE.

20. minut - Grizman smanjuje zaostatak svog Atletika protiv Liveprula.

13. minut - Keita duplira prednost Liverpula u Madridu. Njegov pogodak vidite OVDE.

11. minut - Dva gola u ovom minutu. Ajaks je poveo golom Dušana Tadića, dok PSŽ vodi autogolo gostiju. Autogol Rojsa pogledajte OVDE.

8. minut - Liverpul vodi u Madridu golom Milnera. Pogodak pogledajte OVDE.

1. minut - Utakmice su počele!

Nakon što su od 19 časova odigrana dva meča, u Belgiji i Turskoj, u večerašnjem delu programa preostalo nam je šest okršaja.

U grupi D snage će se odmervati u Ukrajini i Italiji. Inter će dočekati najveću senzaciju ovogodišnje Lige šampiona, ekipu Šerifa. Da li će Moldavci nastaviti sa čudima, saznaćemo večeras do 23 časa. U drugom meču ove grupe Real će gostovati ekipi Šahtjora koja ima samo jedan bod i koja će imati iperativ da u ovom okršaju ostane neporažena ukoliko želi u eliminacionu fazu.

U grupi B Porto će dočekati Milan koji do sada nije osvoji ni bod, a koji ukoliko želi da se bori u Evropi mora doći do pobede. Derbi večeri igra se u Madridu gde Atletiko dočekuje raspoloženi Liverpul.

U preostalim mečevima, PSŽ će na "Parku prinčeva" dočekati nezgodni Lajpcig, dok će Ajaks i Dortmund u Holandiji igrati bez sumnje na gol više.