DUŠAN SILNI PRAVA GOL MAŠINA: Vlahović sa dva gola dotukao Milan, Ibrahimović takođe dva puta tresao mrežu!

serija a

Izuzetan derbi kola u Firenci, po kišovitom vremenu "kiša golova" i prvi poraz Milan, a srpski reprezentativac na čelu liste strelaca u šampionatu Italije

Sa po dva gola, srpski reprezentativac i jedan od najtraženijih mladih igrača u Evropi Dušan Vlahović i iskusni napadač Zlatan ibrahimović, bili su u glavnim rolama na sinoćnom derbiju kola u italijanskoj seriji A u Firenci: Fiorentina - Milan 4:3 (2:0). Bio je to pravi fudbalski spektakl u Toskani, na kome je viđeno čak sedam golova. Domaćini su na poluvremenu imali prednost od dva gola, a kada je Vlahović u 60. minutu postigao treći gol za "ljubičaste", posle asistencije strelca vodećeg gola i reprezentativca Gane Dankana, činilo se da je sve rešeno. Međutim, tako nije mislio Ibrahimović, koji je sa dva brza pogotka, u roku od samo pet minuta, doneo pravu dramu na terenu i vratio Milan "u život". U timu gostiju isticao se u tom periodu i francuski reprezentativac Teo Ernandez.

Dušan Vlahović

Međutim, kada je najteže, onda je Dušan Silni ponovo bio centralna figura i još jednom zatresao mrežu nakon asistencije Gonzalesa, pa je po kiši u Firenci viđena i "kiša golova". U finišu susreta, u sudijskoj nadoknadi, fudbaler domaćih Venuti je postigao autogol, ali je to bila slaba uteha za sedmostrukog prvaka Evrope. Na kraju epilog svega - prvi poraz Milana u šampionatu Italije i Vlahovićev skok na prvo mesto liste strelaca u Seriji A sa 10 pogodaka! Srbin je fantastičnom partijom samo potvrdio zašto je među najtraženijim golgeterima u Evropi, a red za kupovinu je sve duži...

Zlatan Ibrahimović

Zlatan Ibrahimović je pre meča u Firenci čelnicima Milana predložio da angažuju upravo Dušana Vlahovića, koga vidi kao svog naslednika na "San Siru". Međutim, šanse Milana nisu baš mnogo velike, jer u trci za dragoceni potpis srpskog napadača vode engleski velikani iz severnog Londona Arsenal i Totenhem, a tu su i najtrofejniji klubovi Evrope madridski Real, Bajern iz Minhena...