PARTIZAN SPREMAN ZA EVROPSKI ČETVRTAK: Novi Pazar odoleo poluvreme, pa "parni valjak" ubacio u višu brzinu! VIDEO

super liga srbije

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras na svom terenu ekipu Novog Pazara sa 2:0, u meču 19. kola Super lige Srbije.

Crno-beli su poveli golom Marka Milovanovića u 50. minutu. On je iskoristio centaršut Kvinsija Meniga i glavom postigao prvi gol na meču.

Igrač gostiju Milan Joksimović je u 58. minutu napravio prekršaj u svom šesnaestercu, nad Rikardom Gomešom.

Gol je minut kasnije sa penala postigao Nemanja Jović.

1 / 5 Foto: Star sport

Utakmici je prethodio minut ćutanja povodom smrti legendarnog igrača Partizana Momčila Moce Vukotića.

Tokom utakmice navijači crno-belih su skandirali njegovo ime.

Manja grupa navijača domaćeg tima je tokom utakmice uzvikivala ime osudjenog ratnog zločinca Ratka Mladića.

Partizan je prvi na tabeli Super lige Srbije sa 53 boda, tri više od drugoplasirane Crvene zvezde, dok je Novi Pazar poslednji 16. sa 15 bodova.

U sledećem kolu Partizan gostuje Metalcu u Gornjem Milanovcu, a Novi Pazar dočekuje Voždovac.

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za četiri minuta.

87. minut - Posle odbitka na loptu je nalete Holender koji je probao iz prve, ali odlična odbrana golmana gostiju. Ređaju se šanse za Partizan, žele crno-beli još jedan pogodak.

Marko Milovanović, Partizan

83. minut - Ponovo je Milovanović bio opasan po goste. Centrirao je Urošević sa leve strane, napadač Partizan probao je glavom, ali pravo u golmana gostiju.

80. minut - Lutovac je ušao u igru umesto Miloša Jojića.

77. minut - Partizan ima loptu u svom posedu, ali ne pokušava da napada konkretnije, deluje da obe ekipe jedva čekaju da se utakmica okonča.

69. minut - U igri je Šćekić umesto Rikarda. Odmara Stanojević svog napadača za meč sa Anortozisom.

59. minut - GOOOOOOOOL - Jović je uzeo loptu i pogodio sa bele tačke. Zanimljiva je odluka Stanojevića da baš Jović uzme loptu i šutne penal, ali ispostavilo se to kao dobra odluka.

58. minut - PENAL za Partizan! Štoper domaćih faulirao je Rikarda u svom šesnaestercu, a nakon gleanja VAR-a doneta je odluka da se pokaže na belu tačku.

54. minut - Probali su gosti glavom posle centaršuta sa desne strane, ali pravo u golmana Stevanovića.

53. minut - Nova odlična prilika za strelca jedinog gola. Sam je sebio napravio šansu, probacio kroz noge protivniku i u odsudnom trenutku probao je levom, ali lopta mu je prešla preko noge i otišla pored gola gostiju.

50. minut - GOOOOOOOOL - Milovanović probija bedem Novog Pazara šutem glavom posle centaršuta sa desne strane Meniga. Ovo je drugi pogodak Milovanovića u seniorskoj konkurenciji.

46. minut - Počeo je drugi deo igre. Umesto Miloša Jojića u igri je Lazar Pavlović. Na terenu je Marko Milovanović umesto Danila Pantića.

Prvo poluvreme:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme, nema golova u Humskoj.

43. minut - Velika šansa za Partizan, Kvinsi Menig šutira sa pet metara, brani Vujanac.

38. minut - Sjajan pokušaj Uroševića, prebacio je loptu sa leve na desnu,gađao, zamalo neprecizan.

34. minut - Izblokiran pokušaj Jojića iz slobodnog udarca

28. minut - Partizan sve opasniji, Pantić je pokušao ali je izblokiran u poslednjem momentu.

21. minut - Pokušao je Kvinsi Menig iz povoljne pozicije, ali je šutirao preko gola

Partizan

15. minut - Prekid u Humskoj navijači Partizana napravili su bakljadu.Na terenu je gust dim i zbog toga je sudija Stojanović prekinuo meč na kratko.

10. minut - Bez ozbiljnijih šansi u Humskoj, domaćin ima loptu u posedu, ali za sada nije opasnije ugrozio Vujanca

3. minut - Partizan je ima veliku incijativu od samog početka. Pazarci se očekivano brane sa velikim brojem igrača.

Partizan

Pre početak utakmice bio je minut ćutanja zbog smrti Momčila Moce Vukotića, legende Partizana i sprskog fudbala. Svi igrači crno-belih, Novog Pazara, kao i sudije nosili su majice sa Mocinim likom.

Sastavi:

PARTIZAN: Stevanović - Miljković, Vujačić, Saničanin, Urošević - Zdjelar, Jojić - Menig, Pavlović, Pantić - Rikardo.

NOVI PAZAR: Vujanac - Vlajković, Pavišić, Delimedac, Zimonjić - Lončar, Joksimović - Mladenović, Kiković, Dimić - Ratković.

Partizan posle trijumfa nad Dubočicom u Kupu kao favorit dočekuje meč protiv Novog Pazara u 19.kolu Superlige Srbije, ekipe koja u poslednjih pet kola ne zna za poraz, jer su ostvarili četiri remija i pobedu.

Kadrovskih problema u crno-belom taboru nema, svi su spremni da se stave na raspolaganje treneru Aleksandru Stanojeviću sem povređenog Lazara Markovića. Ujedno, ovo će biti i dobra provera za meč u četvrtak protiv Anortozisa u Ligi konferencije.

Aleksandar Stanojević

Trener Aleksandar Stanojević izneo je svoja očekivanja pred današnje gostovanje Pazaraca.

- Mnogo je lakše protiv narednog protivnika igrati kod kuće. Izuzetno su agresivni, borbeni i teško je probiti njihov blok. Od promene trenera igraju veoma disciplinovano, čvrsta, homogena ekipa koja igra dobru tranziciju.