ČELSI UPRSKAO U RUSIJI, JUVENTUS PRVI U GRUPI: Zenit u sjajnom meču zaustavio prvaka Evrope, "stara dama" rutinski protiv Malmea!

6. kolo

Završene su utakmice popodnevnog programa u grupi H.

Fudbaleri Juventusa zauzeli su prvo mesto u Grupi H Lige šampiona, nakon što su večeras u poslednjem, šestom kolu pobedili kao domaćini Malme sa 1:0.

Strelac pobedonosnog gola za Juventus bio je Mois Kin u 18. minutu. Frederiko Bernaderski je dobro centrirao sa desne strane, a Kin se našao na pravom mestu i glavom savladao golmana Malmea.

Juventus je do prvog mesta u grupi stigao sa 15 bodova, dok je na drugom mestu Čelsi sa 13 poena. Oba tima će dalje takmičenje nastaviti u osmini finala Lige šampiona.

U istom terminu, Zenit i Čelsi su odigrali nerešeno 3:3.

Čelsi je poveo u drugom minutu golom Tima Vernera. Barkli je uputio centaršut iz kornera, a loptu je sa metar od gola Nemac prosledio u mrežu.

Klaudinjo je doneo izjednačenje Zenitu golom u 38. minutu. Santoš je centrirao, a Klaudinjo glavom uspeo da savlada golmana Čelsija Kepu Arizabalagu. Samo četiri minuta kasnije Sardar Azmun donosi potpuni preokret i vodjstvo Zenitu, nakon asistencije Malkoma.

Drugi gol za Čelsi postigao je Romelu Lukaku u 62. minutu. Nakon odlične timske akcije i asistencije Vernera, Lukaku je pogodio praznu mrežu. Pet minuta pre kraja meča vidjen novi preokret. Timo Verner je postigao svoj drugi gol na meču, nakon asistencije Kristijana Pulišića, i postavio konačan rezultat.

Konačan rezultat postavio je Magomed Ozdojev u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Treće mesto u Grupi H zauzeo je Zenit sa pet bodova i takmičenje će nastaviti u Ligi Evropa, dok je Malme poslednji u grupi sa jednim poenom.

Žreb za nokaut fazu Lige šampiona i Lige Evropa održaće se u ponedeljak, 13. decembra.

1 / 4 Foto: Profimedia

KRAJ MEČEVA:

Drugo poluvreme:

90 + 5. minut - Utakmice su završene

90 + 4. minut - Gol 3:3 u Sankt Peterburrgu, neverovatan meč. Fantastičan gol postigao je Ozdojev

85. minut -Verner postiže pogodak za novo vođstvo Čelsija u Rusiji i prvo mesto u grupi.

62. minut - Sjajan meč u Rusiji, Čelsi je izjednačio golom Lukakua, sjajna akcija "plavaca".

46. minut - Utakmice su nastavljene

Zenit

Prvo poluvreme:

45. minut - Gotova su prva poluvremena u Sankt Peterburgu i Torinu.

41. minut - Preokret u Rusiji, Azmoun dovodi Zenit u vođstvo, neverovatan preokret za samo tri minuta

38. minut - Izjednačenje u Sankt Peterburgu, Klaudinjo je strelac

18. minut - Gol i u Torinu, Mojze Ken dovodi Juventus u vođstvo.

2. minut - Čelsi je već poveo u Rusiji, gol postiže Timo Verner.

1. minut - Utakmice su počele

ZENIT - ČELSI

Liga šampiona

JUVENTUS - MALME

Očekuje nas rasplet u grupama E, F, G, H.

U popodnevnom terminu na programu su dva meča.

U Sankt Peterburgu Zenit dočekuje Čelsi, dok u Torinu Juventusu na noge stiže švedski Malme za koji nastupa srspki fudbaler Veljko Birmančević

Veljko Birmančević

U ovoj grupi kolo pre kraja situacija je prilično jasna.

Čelsi i Juventus sa po 12 bodova obezbedili su plasman u osminu finala Lige šampiona i ostalo je samo pitanje ko će biti prvi u grupi.

Čelsi je u prednosti zbog bolljeg međusobnog skora ( 0:1, 4:0)

Zenit je treći sa 4 boda i takmičenje nastavlja u Ligi Evrope, dok četvrtoplasirani Malme sa svega 1 bodom završava takmičenje u Evropi.