ZVEZDA POSLE PREOKRETA SAVLADALA LASK: Ohi i Katai za prvi trijumf crveno-belih na pripremama! Ivanić pakovao golove

Druga provera u Turskoj

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su austrijski LASK sa 2:1 (2:1) u prijateljskoj utakmici na pripremama u Turskoj.

LASK je poveo golom Balića u 17. minutu, Ohi je u 32. izjednačio, a Aleksandar Katai u 39. minutu postavio konačan rezultat. U oba slučaja strelce je sjajnim loptama uposlio Mirko Ivanić.

Crvena zvezda naredni meč igra protiv Šahtjora iz Donjecka 31. januara.

Crvena zvezda, LASK

2. POLUVREME

76. minut - Falko je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Šlager odbranio.

71. minut - Dejan Stanković menja kompletan tim. U poslednjih 20-tak minuta igraće Gordić, Bakajoko, Đurić, Pankov, Gobeljić, Stanković, Krstičić, Lučić, Falko, Mustafa, Pavkov.

50. minut - Ivanić je sjajno šutirao u gornji levi ugao gola golmana LASK-a, ali je Šlager sjajnom paradom izbacio loptu u korner.

47. minut - Velika prilika za Crvenu zvezdu, Ohi je promašio situaciju jedan na jedan.

1. POLUVREME

39. minut - Katai postiže drugi gol za Zvezdu, asistent je ponovo Ivanić. Katai je iskosa sa leve strane preciznim udarcem matirao Šlagera.

32. minut - Ohi je doneo izjednačenje Crvenoj zvezdi. Ivanić je odlično uposlio napadača svog tima a ovaj lepo matirao golmana Šlagera.

25. minut - Sjajan šut Kataija iskosa sa leve strane, ali Šlager paradom brani.

25. minut - Ponovo brz kontranapad LASK-a, ovog puta usledio je šut sa leve strane, ali je šut Horvata otišao preko prečke.

22. minut - Ohi je propustio najozbiljniju priliku za Zvezdu, Šlager je zahvatio njegov šut, a stativa bila saveznik LASK-a.

17. minut - LASK vodi golom Balića. Prvotimac austrijske ekipe je prošao po desnoj strani i matirao sa nekoliko metara iskosa golmana Popovića.

12. minut - Ohi je izbio sam ispred golmana LASKA-a, ali je signaliziran ofsajd.

4. minut - Srnić je pogodio prečku. Našao se sam ispred golmana Šlagera, ali je visoku loptu odmah glavom udario, nije sačekao da mu padne na nogu.

2. minut - LASK je propustio prvu priliku na utakmici, posle kornera jedan od defanzivaca u crnim dresovima je šutirao preko prečke.

Fudbaleri Crvene zvezde od 15 časova igraju drugu kontrolnu utakmicu na pripremama u Turskoj.

Rival crveno-belima od 15 časova je austrlijski LASK iz Linca. Utakmica se igra u sportskom centru u okviru hotela Kalista.

Tim Dejana Stankovića je u prvoj utakmici remizirao sa Mariborom - 1:1.

CRVENA ZVEZDA: Popović, Gajić, Dragović, Eraković, Sanogo, Rodić, Srnić, Ivanić, Katai, Ohi, Živković.

LASK: Šlager, Rener, Mihorl, Raguz, Balić, Pozman, Holand, Gojginger, Horvat, Lukeneder, Boler.