KAVANIJEVE MAKAZICE I SUREZOV REKORD! Urugvajci demolirali Venecuelu, El Pistolero prestigao Mesija! VIDEO

NEVEROVATAN FUDBAL

Luis Suarez prestigao je Lionela Mesija na večnoj listi strelaca u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

Fudbaler Atletika iz Madrida bio je siguran izvođač jedanaesterca protiv Venecuele u drugom poluvremenu sa 4:1 i na taj način je stigao do svog 28. gola u kvalifikacijama, čime je za jedan pogodak pretekao Mesija koji ovoga puta nije igrao za Argentinu.

Na listi ovog kvalifikacionog ciklusa, vodeći je Moreno iz Bolivije sa 10 golova.

Slede Suarez, Argentinac Martinez i Brazilac Nejmar sa po sedam golova, Estrada (Ekvador) i Mesi (Argentina) imaju po šest golova.

Urugvajci su nakon četiri vezana poraza bili u ozbiljnom problemu, pa je pobeda nad Venecuelom bila imperativ.

Već u prvom minutu Bentakur je doneo prednost Urusima na ovom meču, De Arasketa je povisio na 2:0, a onda je usledila akrobacija Kavanija u petercu protivnika. Matador je izveo atraktivne makazice pred praznim golom Venecuele. Suarez je početkom drugog poluvremena stavio tačku na ovaj meč. Do kraja utakmice Venecuela je uspela samo da ublaži poraz, golom Martineza.