PLAVCI IZBEGLI BLAMAŽU: Čelsi i Vest Hem posle produžetaka do osmine finala FA kupa

fa kup

Fudbaleri Čelsija plasirali su se danas u osminu finala FA kupa, pošto su na svom terenu u Londonu posle produžetaka pobedili trećeligaša Plimut sa 2:1.

Plimut je poveo na Stamford Bridžu golom Mekolija Gilespija u osmom minutu, izjednačio je Sesar Aspilikueta u 41. minutu i tim rezultatom završen je regularni deo utakmice.

Pobedu prošlogodišnjem finalisti FA kupa doneo je Markos Alonso u drugom minutu nadoknade prvog produžetka.

Plimut je imao priliku da izjednači, ali je golman Čelsija Kepa Arisabalaga u 117. minutu dobranio penal Rajanu Hardiju.

U osmini finala je i Vest Hem, koji je kao gost posle produžetaka pobedio šestogliša Kiderminster sa 2:1. Kiderminster, koji se takmiči u Nacionalnoj ligi sever, poveo je golom Aleksa Penija u 19. minutu, a izjednačio je Deklan Rajs u prvom minutu nadoknade vremena.

Pobedu premijerligašu doneo je Džerod Boven u prvom minutu nadoknade drugog produžetka.