BOHUM VRATIO BAJERN NA FABRIČKA PODEŠAVANJA: Bavarci primili četiri gola u prvom poluvremenu VIDEO

22. kolo Bundeslige

Fudbaleri Bohuma pobedili su večeras kao domaćini Bajern sa 4:2, u 22. kolu nemačke Bundeslige.

Golove za Bohum postigli su Kristofer Antvi Adjej u 14, Jirgen Lokadija iz penala u 38, Kristijan Gamboa u 40. i Gerit Holtman u 44. minutu.

Dvostruki strelac za Bajern bio je Robert Levandovski u devetom i 75. minutu.

Bohum je zabeležio osmu pobedu u prvenstvu i sa 28 bodova zauzima 11. poziciju. Bajern je na prvom mestu sa 52 boda, devet više i utakmicom više od drugoplasirane Borusije Dortmund.

U narednom kolu, Bohum će gostovati Štutgartu, dok će Bajern dočekati Grojter Firt.

U istom terminu, Borusija Menhengladbah je pobedila kao domaćin Augzburg sa 3:2.

Strelci za Borusiju bili su Kuadio Kone u 30, Jonas Hofman u 46. i Rami Bensebaini u 67. minutu, dok su golove za Augzburg postigli Iago u 55. i Alfred Finbogason u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Borusija je 13. na tabeli sa 26 osvojenih bodova, dok je Augzburg 16. sa 22 boda.

Pobedu na svom terenu ostvario je i Grojter Firt, savladavši Hertu sa 2:1.

Dvostruki strelac za Grojter Firt bio je Branimir Hrgota u prvom i iz penala u 71. minutu. Strelac za Hertu bio je Linus Gehter u 89. minutu.

Grojter Firt je zabeležio tek treću pobedu u prvenstvu i sa 13 bodova zauzima poslednju 18. poziciju na tabeli. Herta je 14. sa 23 boda.

Volfsburg je u gostima pobedio Ajntraht sa 2:0, golovima Maksa Krusea u 28. i Dodi Lukebakia u trećem minutu nadoknade vremena.

Volfsburg je 12. na tabeli sa 28 bodova, a Ajntraht je 10 sa četiri boda više.

Frajburg i Majnc su odigrali nerešeno 1:1. Poveo je Majnc golom Aleksandera Haka u 31. minutu, da bi izjednačenje Frajburgu doneo Nils Petersen golom u 69. minutu.

Frajburg se sa 34 boda nalazi na petom mestu na tabeli, dok je Majnc deveti sa 31 poenom.