GRAĐANI POKAZALI KO JE GAZDA MANČESTERA: Siti ubedljiv protiv Junajteda u gradskom derbiju! VIDEO

SPORT-SVET-FUDBAL-ENGLESKA

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su ubedljivo na svom terenu ekipu Mančester junajteda sa 4:1, u meču 28. kola engleske Premijer lige.

Domaći tim je u gradskom derbiju poveo već u petom minutu, kada je lošu reakciju odbrane Junajteda iskoristio belgijski reprezentativac Kevin de Brujne.

Izjednačenje Junajtedu donosi Džejdon Sančno, koji se u 22. minutu upisao u strelce posle kontre i preciznog udarca sa ivice šesnaesterca. De Brujne je u 28. minutu ponovo doveo Siti u vođstvo, nakon što je došao do odbijene lopte u kaznenom prostoru.

U nastavku je dva gola postigao Rijad Marez. Prvo je u 68. minutu upisao gol posle centaršuta De Brujnea iz kornera, a končan rezultat je postavio u drugom minutu sudijske nadoknade.

Siti je prvi na tabeli Premijer lige sa 69 bodova, dok je Junajted na petom mestu sa 47 bodova.

U sledećem kolu Siti gostuje Kristal Palasu, a Junajted dočekuje Totenhem.