PORTUGAL PREŽIVEO TURSKU: Ronaldo i drugovi čekaju Makedonce u finalu baraža! VIDEO

KATAR 2022

Fudbaleri Portugala plasirali su se u finalnu fazu baraža za Svetsko prvenstvo u Kataru.

Izabrancii Fernanda Santoša su bili bolji od Turske rezultatom 3:1.

Već nakon prvih 45 minuta, Portugal je vodio sa 2:0. Najpre je fudbaler Porta Otavio dobro reagovao nakon odbitka, da bi potom Diogo Žota pred sam kraj prvog dela igre upravo na asistenciju Otavija glavom duplirao prednost.

Napadač Liverpula je u ovom kvalifikacionom ciklusu postigao pet golova i svih pet su data nakon udarca glavom.

Portugal

Činilo se da je tu kraj ovog meča, ali daleko od toga. Dupli pas igrača iz francuskog šampionata u vidu Buraka Jilmaza i Čengiza Undera je smanjila prednost.

Napadač Lila je 20 minuta kasnije mogao da bude i heroj, ali je bio neprecizan nakon jedanaesterca i omogućio Mateusu Nunješu da postavi konačan rezultat.

Portugalci imaju još jednu prepreku do plasmana na Mundijal, a u pitanju je selekcija Severne Makedonije koja je golom Aleksandra Trajkovskog u drugom minutu nadoknade iznenadila favorizovano Italiju.