MILAN BORJAN IDE NA MUNDIJAL! Nestvaran uspeh: Kanada posle 36 godina na Svetskom prvenstvu!

zasluženo

Fudbalska reprezentacija Kanade savladala je u Torontu Jamajku sa 4:0 u meču pretposlednjeg kola kvalifikacija Konkaf zone i tako overila plasman na Svetsko prvenstvo u Kataru.

Prvi put posle 36 godina pauze ova reprezentacija će igrati na Mundijalu!

Domaćinu je na ovom meču bio dovoljan i nerešen rezultat, ali na krilima fantastične podrške navijača rutinski su savladali Jamajku i tako kolo pre kraja kvalifkacija zasluženo potvrdili prvo mesto u Konkaf zoni.

Jedan od najzaslužnijih za nestvaran uspeh Kanađana u ovim kvalifikacijama bio je golman Crvene zvezde Milan Borjan, koji je na ovom meču ostao nesavladan.

Kanada je povela u 13. minutu golom Larina, a u finišu poluvremena Bjukenon je duplirao prednost domaćeg tima. U 83. minutu Hjlet je povisio na 3:0, a konačan rezultat postavio je Marijapa autogolom.

Kanada je u ovim kvalifikacijama iza sebe ostavila SAD i Meksiko, koji imaju šest bodova manje i dele drugu poziciju na tabeli, Kostarika je četvrta sa 19 bodova.

Prve tri ekipe idi direktno u Katar, dok četvrtoplasirana igra baraž protiv predstavnika Okeanije.