PODNO VEZUVA ŽELE SKUDETO: Napoli u Bergamu pobedio Atalantu, Udineze ubedljiv protiv Kaljarija

SERIJA A

Fudbaleri Napolija pobedli su danas na gostovanju ekipu Atalante sa 3:1, u meču 31. kola italijanske Serije A

Lorenco Insinje je u 14. minutu sa penala doveo goste u vođstvo, da bi Mateo Politano u 37. minutu povećao rezultat.

Jedini gol za tim iz Bergama postigao je Marten de Ron u 58. minutu, a konačan rezultat je u 81. minutu postavio makedonski fudbaler Elif Elmas.

Napoli se sada izjednačio sa vodećim Milanom (utakmica manje), a ta dva tima imaju po 66 bodova, dok je Atalanta sedma sa 51 bodom.

U sledećem kolu Napoli dočekuje Fjorentinu, dok Atalanta gostuje Sasuolu.

Udineze je na svom terenu ubedljivo savladao Kaljari sa 5:1.

Gosti sa Sardinije su poveli u 32. minutu golom Žoaa Pedra. Golove za Udineze su do kraja poluvremena postigli Rodrigo Bekao i Beto, u 38. i 45. minutu.

U nastavku je Beto postigao drugi gol u 49. minutu, Nahuel Molina je bio strelac u 59., a konačan ishod je postavio Beto svojim trećim golom u 73. minutu.

Udineze se nalazi na 12. mestu sa 33 boda, a Kaljari je posle četvrtog vezanog poraza na 17. mestu sa 25 bodova.

U narednom kolu Udineze gostuje Veneciji, dok Kaljari dočekuje Juventus.