PARTIZAN RUTINSKI U POLUFINALE: Rikardo Gomeš i Marković slomili otpor Loznice, Stanojević besneo zbog nedosuđenog penala!

kup srbije

Fudbaleri Partizana na stadionu u humskoj ulici u četvrtfinalu Kupa Srbije savladali Loznicu sa 2:0.

Golove za crno-bele su u prvom poluvremenu postigli Rikardo Gomeš i kapiten Lazar Marković. Gosti iz Loznice su odolevali oko pola sata, ali su domaći potom probili njihov klasični bunker.

Tok utakmice:

Drugo poluvreme

86. minut - loša reakcija Miljkovića posle dodavanja Natha

79. minut - prinudna izmena u partizanu, povređenog Milovanovića zamenio Baždar

73. minut - Iskusni fudbaler PartizanaLutovac nije imao sreće, pogodio je stativu. Lutović je pre samo nekoliko minuta ušao u igru zajedno sa Holenderom.

62. minut - Natho do mladog Jovića, ali ovaj nije dobro zahvatio loptu.

56. minut - druga izmena u Partizanu, Miljković umesto Živkovića

56. minut - Gosti su uputili prvi udarac, ali je lopta završila preko gola.

51. minut - Partizan je kreirao akciju po levom boku, a centaršut je na drugoj stativi iz prve zahvatio Živković. Bek Partizana gađao je iz klizećeg starta, ali je loptu poslao pored gola.

46. minut - počelo je drugo poluvreme, mladi Marko Milovanović u napadu Partizana umesto Rikarda Gomeša

Prvo poluvreme

Završeno prvo poluvreme

45+1 minut - GOOOL - Marković, rutinski iz blizine posle kornera - 2:0

45. minut - Natho prebacio živi zid iz slobodnog udarca, Golović prebacio loptu preko gola, samo korner za crno-bele!

33. minut - GOOOL - Rikardo Gomeš glavom zatresao mrežu Lozničana preciznim udarcem u desni ugao gola gostiju posle cemntaršuta reprezentativca Izraela Natha - 1:0

32. minut - iznenadna prrilika za kapitena Partizana Markovića, ali nije najbolje reagovao i Golović lako brani.

25. minut - Miletić pogađa samo spoljni deo mreže glavom posle šestog kornera za Partizan

23. minut - nema penala za Partizan, samo korner, posle starta nad Rikardom. Žestoki protesti trenera Partizana Stanojevića! Šef struke crno-belih dobija žuti karton. Inače, u Kupu Srbije nema VAR tehnologije.

17. minut - izblokiran Rikardo Gomeš iskosa sa desne strane

Partizan, Loznica, Kup Srbije

14. minut - Efektan potez Rikarda pred golom Loznice, ali bez efekta

13. minut - Partizana napada, potpuni bukker Loznice

4. minut - Prva šansa domaćih je propala pošto Jović nije uspeo da idealno primiri loptu, te je golman Golović imao vremena da otkloni opasnost, a potom je po levoj strani zapretio Urošević.

1. minut - počela je utakmica na stadionu u Humskoj ulici

PARTIZAN - LOZNICA (2:0)

Stadion: Partizana

Gledalaca:

Sudija: Nenad Minaković

Strelci: 1:0 Rikardo Gomeš (33), 2:0 Marković (454+1)

PARTIZAN (4-2-3-1): Stevanović - Živković, Miletić, Saničanin, Urošević - Zdjelar, Jevtović - Natho, Marković, Jović - Rikardo. Trener: Aleksandar Stanojević

LOZNICA (4-4-2): Golović - Ivić, Nikolić, Radmanović, Babić - Matić, Milinković, Vićentijević, Ristivojević - Kijevčanin, Nikolić. Trener: Dragan Mićić

Partizan je drugi na tabeli Super lige Srbije sa 78 bodova, koliko ima i vodeća Crvena zvezda, dok se Loznica takmiči u Prvoj ligi, gde zauzima sedmo mesto.

Trener fudbalera Partizana Aleksandar Stanojević rekao je da njegovu ekipu očekuje eliminacioni meč u Kupu Srbije posle kojeg nema "popravnog", kao i da će najjači tim izaći na teren protiv Loznice.

"Očekuje nas eliminacioni meč u Kupu. Svi znamo da nema popravnog, tako da maksimalno ulazimo sa najjačim timom. Od povređenih igrača samo Jojić (Miloš) nije spreman. Ostali imaju sitne probleme, ali su spremni, tako da izlazimo u najjačem mogućem timu. Izbacili su dva superligaša u Kupu (Radnik i Čukarički), ove ostale prvenstvene smo odgledali, tako da smo dobro upoznati. Igraju na više načina, 3-4-3 ili 4-3-3. Videćemo menjaju sisteme, ali spremni smo na sve. Ozbiljno smo ušli u pripremu", rekao je Stanojević na konferenciji za medije.

U ostalim utakmicama se sastaju Novi Pazar - Metalac (16), Crvena zvezda - TSC (18.30) i Rad - Vojvodina (18.30).